Jedenaste zwycięstwo Bogdanki Arka

BOGDANKA ARKA CHEŁM – LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI 3:0 (25:23, 25:21, 25:23).

Bogdanka Arka Chełm w meczu 15. kolejki TAURON 1. Ligi siatkarzy, kończącym pierwszą część rundy zasadniczej, wygrała przed własną publicznością 3:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. MVP spotkania został Kacper Gonciarz.

Mecz od początku stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ciekawych akcji. W 1 secie obie drużyny szły „łeb w łeb”. W końcówce na prowadzeniu wysunęła się Arka i ten wynik dowiozła do końca wygrywając 25:23. W drugiej partii, podobnie jak w pierwszej, spotkanie było wyrównane, ale ponownie w końcówce lepsi okazali się podopieczni Bartłomieja Rebzdy, którzy triumfowali do 21.

W trzecim secie inicjatywę przejęła Lechia, jednak gospodarze szybko wrócili na właściwe tory. Po fantastycznie rozegranej końcowej części meczu drużyna z Chełma zwyciężyła 25:23 i całą partię 3:0. MVP spotkania został rozgrywający chełmskiej drużyny – Kacper Gonciarz, najwięcej punktów zdobyli jednak Patryk Szwaradzki – 16, Paweł Rusin – 10 i Damian Dobosz – 8. Warto odnotować, że na pozycji libero wystąpił nominalny przyjmujący Łukasz Łapszyński, który we wspaniałym stylu zastąpił nominalnych libero, którzy nie zagrali z powodu kontuzji oraz choroby.

Bogdanka Arka po pierwszej fazie rundy zasadniczej, z 35 punktami (11 zwycięstw, 4 porażki), zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale wyprzedzająca nasz zespół o jedno oczko Avia Świdnik rozegrała o jeden mecz więcej (12 zwycięstw, 4 porażki).Prowadzi z 37 punktami MKS Będzin (14 zwycięstw, 1 przegrana).

Następny mecz Arka zagra 6 stycznia. Drużyna z Chełma uda się do Głogowa gdzie zmierzy się z miejscowym KGHM SPS. Początek spotkania o godzinie 17.00. (kk)