Jedyny taki zegar na świecie

Centrum Religijno-Zabytkowe w Hannie jest jednym z najmłodszych tego typu miejsc na mapie kraju. Znajduje się tu jedyny w Polsce, a może także i na świecie „Zegar Męki Pańskiej”. O tym wyjątkowym miejscu powstał cykl reportaży emitowany w telewizji internetowej.

Centrum Religijno-Zabytkowe w Hannie otwarto w 2019 roku. Najważniejszym elementem wartego ok. 10 mln zł projektu była renowacja unikatowego na skalę światową, drewnianego kościoła, który zyskał nowy blask. Wiele zmieniło się też w jego najbliższym otoczeniu.

Wyremontowano budynek starej szkoły i kilka innych drewnianych konstrukcji, w których znalazło się miejsce na muzeum, centrum informacji turystycznej, salę konferencyjną, czy miejsca noclegowe, zaś za kościołem powstał zupełnie nowy projekt o nazwie „Zegar Męki Pańskiej”.

I właśnie o tym wyjątkowym miejscu opowiada proboszcz ks. Marek Uzdowski w pierwszym odcinku telewizyjnego cyklu przygotowanego przez Faro TV, czyli telewizję internetową diecezji siedleckiej. W kolejnych odcinkach widzowie poznają historię kościoła, plebanii i innych elementów związanych z renowacją tych zabytków. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here