Jest nowa sekretarz

Błyskawicznie dokonała się zmiana na stanowisku sekretarza Urzędu Miejskiego we Włodawie. W miejsce zwolnionego dyscyplinarnie Krzysztofa Małeckiego zatrudniono Edytę Słabko, która do tej pory kierowała włodawskim ZUS-em.

Wciąż nie wiadomo, co przyczyniło się do zwolnienia byłego sekretarza włodawskiego ratusza. Wiemy natomiast, kto zajmie jego miejsce.

– Krzysztof Małecki otrzymał wypowiedzenie z artykułu 52 kodeksu pracy oraz świadectwo pracy – mówi burmistrz Wiesław Muszyński. – W ramach przeprowadzonego naboru na stanowisko sekretarza gminy miejskiej we Włodawie wpłynęła jedna kandydatura – pani Edyty Słabko. 12 sierpnia odbyło się spotkanie, w trakcie którego komisja przeprowadziła rozmowę kwalifikacyjną z kandydatką. Komisja wysoko oceniła tę kandydaturę, w związku z czym pani Słabko rozpoczęła pracę w Urzędzie Miejskim we Włodawie jako sekretarz z dniem 17 sierpnia. Posiada ona udokumentowany 17-letni staż pracy – 15 lat w administracji publicznej, w tym 4 lata na stanowisku kierowniczym oraz wiedzę z zakresu określonego w ogłoszeniu o naborze. Oczekuję, że pani sekretarz będzie sumiennie pracować na rzecz mieszkańców Włodawy zapewniając jednocześnie sprawne działanie i funkcjonowanie urzędu – dodaje Muszyński.

Edyta Słabko mieszka w powiecie bialskim, niedaleko Wisznic. Była związana z PiS-em, nawet startowała z list tej partii w ostatnich wyborach samorządowych, ale z mizernym efektem. Obecnie jest kojarzona bardziej z Porozumieniem Jarosława Gowina i podobno miała odpowiadać za tworzenie struktur tej partii w powiecie włodawskim. Do tej pory pracowała jako kierownik włodawskiego Biura Terenowego ZUS. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here