Jest zysk, są też i plany

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Poleska Dolina Bugu” podsumowała kolejny rok swojej działalności podczas corocznego sprawozdawczego Walnego Zebrania Członków. Spotkanie prowadziła prezes Magdalena Oniszczuk, która opowiedziała nie tylko o osiągnięciach, ale też i o planach stowarzyszenia.

W zebraniu wzięli udział przedstawiciele gmin członkowskich: Hanna, Hańsk, Ruda-Huta, Wola Uhruska, Włodawa (wiejska i miejska) oraz Wyryki, a także przedstawiciele organizacji społecznych, przedsiębiorcy i lokalni mieszkańcy będący członkami stowarzyszenia. Prezes stowarzyszenia Magdalena Oniszczuk zaprezentowała sprawozdanie z działalności zarządu za 2020 rok, który stowarzyszenie zamknęło dodatnim wynikiem finansowym w wysokości 642 802,71 zł.

Przedstawione zostały również efekty zrealizowanych projektów oraz plany na kolejny rok. – Stowarzyszenie ubiega się o kolejną już pulę dodatkowych środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 2 mln zł, która pozwoli na przeprowadzenie dwóch naborów wniosków w roku 2022 z zakresu podejmowania działalności gospodarczej oraz budowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej – mówi Oniszczuk.

– Kolejny rok będzie również poświęcony tworzeniu kolejnej Lokalnej Strategii Rozwoju na nowy okres programowania do roku 2027. Dokument ten, jak zawsze tworzony jest przy udziale lokalnej społeczności. Informacje o konsultacjach będą podane do publicznej wiadomości, również na stronie internetowej stowarzyszenia www.dolina-bugu.pl – dodaje pani prezes. (b)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here