Jeszcze nie 5G, ale już niepokoi

Operatorzy telefonii komórkowych zwiększają moc swoich nadajników w kilku chełmskich gminach. Akurat w czasie, gdy coraz więcej kontrowersji i protestów pojawia się wokół nowej technologii 5G, która ma m.in. znacznie przyspieszyć mobilny internet. – Czy operatorzy już szykują się na tę technologię, coś nam grozi? – dopytują mieszkańcy. Inni wywieszają transparenty na znak protestu przeciwko 5G.

Na stronach internetowych biuletynu informacji publicznej chełmskiego starostwa pojawiły się ogłoszenia o budowie nowych masztów telefonii komórkowych lub zwiększeniu mocy stojących już anten. Dotyczy to m.in. miasta Rejowiec Fabryczny, Żmudzi, Kumowa Plebańskiego w gminie Leśniowice, Busówna w gminie Wierzbica i Siedliszcza. Mieszkańcy, którzy od zawsze sprzeciwiali się stawianiu wielkich masztów telefonii komórkowych w sąsiedztwie domów, zaczęli dopytywać czy zapowiadane przez operatorów zmiany nie są związane z wprowadzeniem nowej technologii 5G. A budzi ona ogromne kontrowersje a nawet…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 04.05.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.