Jezioranki ruszają w świat

Podczas Dożynek Powiatu Włodawskiego w Hannie, zadebiutował zespół „Jezioranki” działający przy Włodawskim Domu Kultury. Ten kwartet ma na celu kultywowanie tradycji ludowych pogranicza.

W skład zespołu wchodzą: Nina Wirowicz, Katarzyna Wojtal, Julita Fajks-Mitkowska oraz Karolina Wojtal. Zespół prezentuje trzygłosowe utwory ludowe, pochodzące z różnych regionów Polski i Ukrainy. „Jezioranki” planują udział w konkursach i uroczystościach, promując tam swoim śpiewem Włodawę.

– Pomysł zrodził się za namową Niny Wirowicz, artystki z Szacka, która od lat z powodzeniem prowadzi ukraiński zespół „Mołodyczki” – mówi Katarzyna Wojtal. – Po agresji Rosji na Ukrainę wraz z Niną, która w Polsce została, postanowiliśmy założyć nowy zespół. Mamy nadzieję, że nasz śpiew będzie się podobał publiczności. Mamy już pierwsze pozytywne recenzje, co nas bardzo cieszy. Poszerzamy repertuar i doskonalimy warsztat artystyczny. Miałyśmy trochę kłopotów ze znalezieniem strojów na występy, ale dzięki pomocy naszego muzeum wszystko nam się udało. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here