Jubileusz włodawskiej biblioteki

(10 czerwca) Jubileusz 75-lecia świętowała Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. W programie spotkania znalazły się m.in.: prelekcja poświęcona fotografiom dawnej Włodawy oraz wykład na temat lokalnych i społecznych archiwów w bibliotece. Otwarto wystawę fotograficzną „Włodawski wehikuł czasu”. Swoimi wspomnieniami podzieliła się emerytowana bibliotekarka Czesława Michańska.


Gala jubileuszowa połączona była z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek. Na uczestników jubileuszu czekały też rozmowy przy kawie o „Kulturze, Animacji, Wiedzy, Informacji, Edukacji” oraz słodki poczęstunek.

W wypełnionej po brzegi auli bibliotecznej jubileusz był wyjątkowo długi, szczególny bowiem to był dzień, w którym bibliotekarze z całego powiatu odbierali nagrody i wyróżnienia. Nie brakowało także kwiatów i ciepłych słów, których mówcy nie szczędzili pod adresem bibliotekarzy. A 75-lecie było do tego doskonałą okazją, gdyż MBP we Włodawie od lat należy do ścisłej czołówki najlepszych bibliotek w kraju. Dyrektor biblioteki – Dorota Redde-Sawczuk odbierała więc jak najbardziej zasłużone pochwały. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here