Każdy może pomóc Adrianowi

Po raz kolejny Służba Więzienna bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”. Zakład Karny we Włodawie przyłącza się do szczytnego projektu, by krwią podzielić się z Adrianem, synem jednego z pracowników.

– Kilkunastoletni Adrian od sierpnia br. jest leczony onkologicznie w oddziale hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie – mówi por. Daniel Pręciuk z ZK we Włodawie. – Kolejne etapy leczenia wiążą się z cyklicznym przetaczaniem krwi. Oddając krew, pomożemy naszemu koledze i jego dziecku, a każdy chętny w punkcie poboru krwi może zaznaczyć, że chce pomóc Adrianowi z oddziału hematologii w Lublinie.

Akcji ,,Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” przyświeca kilka ważnych celów, m.in. pomoc w ratowaniu życia, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego, a także pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej. Tegoroczna zbiórka krwi rozpoczęła się 20 października i potrwa do 20 grudnia. Dziewiąta edycja akcji jest wyjątkowa.

Z powodu epidemii koronawirusa w całym kraju drastycznie spada liczba krwiodawców. Sytuacja w punktach krwiodawstwa jest dużo gorsza niż przed epidemią. Wielu dawców albo boi się oddawania krwi, albo nie może pomagać, bo jest zakażona SARS-CoV-2. To stanowi poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi lub jej składników. W trosce o dawców wprowadzone zostały dodatkowe procedury zapewniające bezpieczne oddawanie krwi. Działania tego typu wpisują się w akcję Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem „Resort Sprawiedliwości Pomaga” – dodaje Pręciuk. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here