Kino na leżaku w bramie

Letnie kino plenerowe w podwórzu przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie poprowadzi, jak co roku, Fundacja „Ruch Solidarności Rodzin” przy NSZZ „Solidarność”. W lipcu widz obejrzy tu gratis kultowe filmy fabularne: historyczne i familijne.


Związkowcy organizują wakacyjne pokazy filmów od 2015 roku. To zatem ósmy sezon plenerowego obiektu „Kino w Bramie – Królewska 3”. Jest zlokalizowane w podwórzu między zabudowaniami przy ul. Królewskiej 3. Bliskość deptaka na Krakowskim Przedmieściu i Starego Miasta sprawia, że każdemu jest tutaj po drodze. Kino ożywa w weekendowe wieczory (piątek i sobota) – w tym roku jedynie przez lipiec. Projekcje zaczynają się o godz. 21. Wstęp na seanse jest bezpłatny, a widzowie mają do dyspozycji wygodne leżaki.

– Nasze kino wyróżnia unikalny repertuar. Wyświetlamy w nim głównie polskie filmy fabularne z lat 30. XX w. – wchodzące w skład zasobu Filmoteki Narodowej, ale i współczesne filmy fabularne, przeważnie historyczne i familijne. Niezmiennym od lat celem tego projektu jest utworzenie w Lublinie miejsca spotkań, gdzie cała rodzina może wspólnie spędzać czas wolny w atrakcyjny sposób – uzasadnia Marek Wątorski z NSZZ Solidarność. Jego zdaniem, kino to wpisuje się do stałych wydarzeń w programie kulturalnym miasta, jest odwiedzane zarówno przez starszych jak i młodych. Rok temu projekcje obejrzało ok. 500 widzów, na każdy seans przychodzi mniej więcej 30 osób.

W tym sezonie kinomanów czeka 10 filmów, m.in. „Wyszyński, zemsta czy przebaczenie”, „Żeby nie było śladów”, „Fatima”, „Nędzarz i madame”. Pierwsze pokazy są w planie 1 i 2 lipca.

Adres Kina w Bramie: ul. Królewska 3, 20-109 Lublin, tel. 81 532 08 11, e-mail: kinowbramie@gmail.com. MR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here