Kłusownictwa nie było

Włodawska policja umorzyła postępowanie, którego przedmiotem było podejrzenie nielegalnego pozyskania jelenia przez myśliwego z koła „Szpak” w Woli Uhruskiej. Okazało się, że zwierzę zostało ustrzelone prawidłowo.

19 września w Kosyniu (gm. Wola Uhruska) jeden z myśliwych koła „Szpak” znalazł w krzakach patrochy (wnętrzności) jelenia. Jako że tego dnia nikt z jego kolegów nie zanotował pozyskania byka, zgłosił sprawę na policję uważając, że jeleń został pozyskany nielegalnie. Policjanci bardzo profesjonalnie podeszli do sprawy. Wezwali na miejsce techników, którzy pobrali próbki z patrochów do badań.

Bardzo szybko okazało się, że do zastrzelenia jelenia przyznał się łowczy koła. Wskazał też funkcjonariuszom tuszę jelenia, która wisiała już w chłodni. Okazało się, że zwierzę zostało zastrzelone dzień wcześniej w Łukówku. 19 września łowczy jadąc na pole do Kosynia zabrał patrochy, i wyrzucił je w krzakach. – 30 września postępowanie w tej sprawie zostało umorzone ze względu na brak znamion czynu zabronionego – wyjaśnia Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. (bm)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here