Kolęda tylko na zaproszenie

Duchowni pracujący w parafiach Diecezji Siedleckiej, której podlega powiat włodawski, mogą udać się z tradycyjną wizytą duszpasterską do domów wiernych. Biskup zalecił, by księża pukali tylko do tych parafian, którzy wcześniej zadeklarowali chęć przyjęcia po kolędzie proboszcza czy wikariusza.

Na stronie internetowej Diecezji Siedleckiej pojawiły się już wytyczne co do planowanej na przełom roku 2021 i 2022 corocznej wizyty duszpasterskiej. Biskup zaleca księżom, by ci odwiedzali tylko te domy, których mieszkańcy wcześniej wyrazili chęć podjęcia księdza. Można to zrobić albo wysyłając na adres mejlowy parafii odpowiednie zgłoszenie, albo przynieść je na zakrystię czy plebanię osobiście. Zalecenie jest oczywiście związane z obostrzeniami pandemicznymi.

Dokładne szczegóły co do przebiegu wizyty duszpasterskiej zostaną przekazane po 26 grudnia. Oczywiście kolęda nie będzie możliwa w przypadku, gdy u któregoś z domowników wykryty zostanie koronawirus – taką sytuację wierni powinni zgłosić do swojego proboszcza najpóźniej dzień przed wizytą. Tak jak w roku poprzednim, tak i w tym przychodzącemu do mieszkania księdzu nie wolno podawać ręki ani proponować posiłków i napojów. Wszyscy domownicy powinni być w maskach. Zabrania się też podwożenia księży – powinni oni udać się na wizytę własnym środkiem transportu. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here