Komisje skompletowane i powołane

Najbliższe wybory prezydenckie wciąż nie mają pewnej formuły. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy dojdzie do głosowania korespondencyjnego, które forsuje Zjednoczona Prawica, bo ustawa w tej sprawie utknęła w senacie. Na wypadek gdyby coś nie zagrało, komisarz wyborczy w Chełmie powołał obwodowe komisje do przeprowadzenia tradycyjnego głosowania.

Wybory prezydenckie zostały zaplanowane na najbliższą niedzielę 10 maja. Wciąż jednak nie wiadomo czy będziemy głosować tradycyjnie, w lokalach wyborczych, czy korespondencyjnie. Pierwsza opcja, w czasie pandemii koronawirusa, odstrasza wielu wyborców przed pójściem na wybory, mimo że mają zostać zachowane wszelkie środki ostrożności. Bardziej prawdopodobne wydaje się drugie wyjście – głosowanie korespondencyjne, tyle że przepisy z tym związane jeszcze nie obowiązują. Ustawa trafiła do senatu, który zamierza się nią zająć na posiedzeniu w dniach 5 i 6 maja.

Zgodnie z obowiązującym prawem komisarz wyborczy miał za zadanie powołać obwodowe komisje wyborcze. W Chełmie jest ich 36 i wszystkie zostały utworzone, choć nie w maksymalnej liczbie, tak jak to bywało przy poprzednich wyborach. W komisjach zasiadają przede wszystkim przedstawiciele komitetów wyborczych, biorących udział w wyborach. Ale nie wszystkich. Nie ma ani jednego reprezentanta komitetu wyborczego kandydatki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz komitetu wyborczego kandydata Władysława Kosiniaka-Kamysza. Dieta dla członka komisji wynosi 350 zł, przewodniczącego – 500 zł, a wiceprzewodniczącego – 400 zł. Składy komisji przedstawiają się następująco:

Komisja obwodowa nr 1 (ul. Włodawska 5): Anna Kołodziejczyk (KWK Mirosława Piotrowskiego), Joanna Olejarska (KWK Stanisława Żółtka), Wojciech Ostrowski (KWK Andrzeja Dudy), Justyna Sawka (KWK Leszka Samborskiego), Bożena Szajowska (KWK Krzysztofa Bosaka).

Komisja obwodowa nr 2 (ul. Synów Pułku 7): Hanna Kaziura (KWK Andrzeja Dudy), Renata Koszałka (KWK Roberta Biedronia), Anna Mazur (KWK Krzysztofa Bosaka), Krzysztof Ostrowski (KWK Leszka Samborskiego), Elżbieta Rypin (KWK Mirosława Piotrowskiego).

Komisja obwodowa nr 3 (ul. Zachodnia 49): Monika Florek (KWK Stanisława Żółtka), Piotr Fornal (KWK Mirosława Piotrowskiego), Natalia Kowalska (KWK Andrzeja Dudy), Elżbieta Paszko (KWK Krzysztofa Bosaka), Ewelina Piskorska (KWK Roberta Biedronia), Katarzyna Półkośnik (KWK Leszka Samborskiego).

Komisja obwodowa nr 4 (ul. Rejowiecka 76): Adriana Gronczak (KWK Stanisława Żółktka), Małgorzata Jurek i Agnieszka Małysz (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Alicja Kowalska (KWK Andrzeja Dudy), Bartłomiej Paszko (KWK Krzysztofa Bosaka), Regina Półkośnik (KWK Leszka Samborskiego), Elżbieta Steciuk-Spiczyńska (KWK Mirosława Piotrowskiego), Alina Wikło (KWK Roberta Biedronia).

Komisja obwodowa nr 5 (ul. Szpitalna 50): Ewelina Dolińska (KWK Andrzeja Dudy), Dominika Dziekan (KWK Stanisława Żółtka), Paweł Fornal (KWK Mirosława Piotrowskiego), Renata Hutyra i Arkadiusz Kuchta (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Andrzej Prus (KWK Roberta Biedronia), Eliza Puk (KWK Krzysztofa Bosaka), Anna Zaręba (KWK Leszka Samborskiego).

Komisja obwodowa nr 6 (ul. Szpitalna 14): Dorota Joanna Binkiewicz (KWK Roberta Biedronia), Karolina Jasińska (KWK Andrzeja Dudy), Patryk Kloc (KWK Stanisława Żółtka), Piotr Kuchta (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Emilia Matysek (KWK Leszka Samborskiego), Beata Wilczyński (KWK Mirosława Piotrowskiego).

Komisja obwodowa nr 7 (ul. Trubakowska 59): Sylwia Brzozowska (KWK Krzysztofa Bosaka), Elżbieta Herda (KWK Mirosława Piotrowskiego), Magdalena Matysek (KWK Leszka Samborskiego), Magdalena Petryk (KWK Stanisława Żółtka), Adam Skrzydłowski (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Katarzyna Sztejn (KWK Andrzeja Dudy).

Komisja obwodowa nr 8 (al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 25a): Iwona Aranowska (KWK Mirosława Piotrowskiego), Beata Bajkiewicz (KWK Krzysztofa Bosaka), Dorota Krzyżanowska (KWK Leszka Samborskiego), Kinga Michalczuk (KWK Stanisława Żółtka), Magdalena Nadolska, Karol Nadolski (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Teresa Prystupa (KWK Andrzeja Dudy), Ewelina Stałęga (KWK Roberta Biedronia).

Komisja obwodowa nr 9 (ul. Wołyńska 1): Natalia Aranowska (KWK Mirosława Piotrowskiego), Krystyna Kozula (KWK Andrzeja Dudy), Łukasz Łoza (KWK Krzysztofa Bosaka), Mirosław Michalczuk (KWK Stanisława Żółtka), Katarzyna Pawłowska (KWK Roberta Biedronia), Robert Wojtas (KWK Leszka Samborskiego).

Komisja obwodowa nr 10 (ul. Wołyńska 11): Beata Burian (KWK Andrzeja Dudy), Iwona Flis (KWK Roberta Biedronia), Tomasz Momot (KWK Krzysztofa Bosaka), Jadwiga Stachniuk (KWK Mirosława Piotrowskiego), Wioletta Teodorowicz (KWK Stanisława Żółtka).

Komisja obwodowa nr 11 (pl. Tysiąclecia 1): Katarzyna Dyńska (KWK Mirosława Piotrowskiego), Tomasz Jemielniak (KWK Roberta Biedronia), Adam Kister (KWK Andrzeja Dudy), Karolina Kraczkowska (KWK Leszka Samborskiego), Anna Suchań (KWK Stanisława Żółtka), Stanisław Sztuber (KWK Krzysztofa Bosaka).

Komisja obwodowa nr 12 (ul. Starościńska 4a): Łukasz Bryk (KWK Krzysztofa Bosaka), Grażyna Gajek (KWK Andrzeja Dudy), Dominika Madejska (KWK Leszka Samborskiego), Monika Olech (KWK Mirosława Piotrowskiego), Iwona Pradun (KWK Roberta Biedronia), Karol Skubij (KWK Stanisława Żółtka).

Komisja obwodowa nr 13 (ul. Lubelska 4): Adrian Czyżma (KWK Stanisława Żółtka), Monika Gałęza (KWK Leszka Samborskiego), Monika Kania (KWK Krzysztofa Bosaka), Iwona Leoniak (KWK Roberta Biedronia), Monika Posturzyńska (KWK Mirosława Piotrowskiego), Anna Stelmaszczuk (KWK Andrzeja Dudy).

Komisja obwodowa nr 14 (ul. Reformacka 13): Rafał Adamski (KWK Mirosława Piotrowskiego), Joanna Gościak (KWK Krzysztofa Bosaka), Roman Koniuszewski (KWK Roberta Biedronia), Martyna Radzikowska (KWK Leszka Samborskiego), Karol Stańkowski (KWK Stanisława Żółtka), Marek Tomaszewski (KWK Andrzeja Dudy).

Komisja obwodowa nr 15 (ul. Kwiatowa 1): Andrzej Czeran (KWK Krzysztofa Bosaka), Kamil Masiakiewicz (KWK Stanisława Żółtka), Stefania Matłocha (KWK Mirosława Piotrowskiego), Anna Olewińska (KWK Andrzeja Dudy), Wiktoria Rzesiowska (KWK Leszka Samborskiego), Sławomir Zaklika (KWK Roberta Biedronia).

Komisja obwodowa nr 16 (ul. Obłońska 51): Jadwiga Arciszewska (KWK Mirosława Piotrowskiego), Małgorzata Babiarz i Aneta Skoczylas (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Wiesława Kapica (KWK Andrzeja Dudy), Bartłomiej Kraczkowski (KWK Leszka Samborskiego), Marek Leoniak (KWK Roberta Biedronia), Agnieszka Pieniążek (KWK Krzysztofa Bosaka), Adrianna Stańkowska (KWK Stanisława Żółtka).

Komisja obwodowa nr 17 (ul. Czarnieckiego 8): Anna Ciejak (KWK Stanisława Żółtka), Wojciech Jusiak (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Wioletta Kraczkowska (KWK Roberta Biedronia), Mirosława Mazurek (KWK Andrzeja Dudy), Agnieszka Panas (KWK Krzysztofa Bosaka), Katarzyna Woch (KWK Leszka Samborskiego).

Komisja obwodowa nr 18 (ul. Batorego 1): Agnieszka Dyjak (KWK Stanisława Żółtka), Dominik Dzwonkowski (KWK Mirosława Piotrowskiego), Mariusz Kalita (KWK Krzysztofa Bosaka), Mikołaj Kuczer (KWK Andrzeja Dudy), Marta Łuszczyńska (KWK Roberta Biedronia), Ewa Przeor (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego).

Komisja obwodowa nr 19 (ul. Wołyńska 57): Katarzyna Dors (KWK Leszka Samborskiego), Gabriel Dyjak (KWK Stanisława Żółtka), Joanna Klimczuk (KWK Krzysztofa Bosaka), Monika Kozioł (KWK Mirosława Piotrowskiego), Kinga Matuszewska-Klasura (KWK Andrzeja Dudy), Monika Piskorska-Piłat (KWK Roberta Biedronia).

Komisja obwodowa nr 20 (ul. Jagiellońska 29): Marcin Majówka (KWK Roberta Biedronia), Grzegorz Okrasa (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Wiesława Rosińska (KWK Mirosława Piotrowskiego), Piotr Soczyński (KWK Stanisława Żółtka), Marta Szafran (KWK Andrzeja Dudy), Elżbieta Tomaszewska (KWK Krzysztofa Bosaka).

Komisja obwodowa nr 21 (ul. Botaniczna 16): Michał Bartoszuk i Kacper Bernacki (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Sławomir Chlebio (KWK Andrzeja Dudy), Aleksandra Klug (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Marcin Łopuszański (KWK Mirosława Piotrowskiego), Weronika Roman (KWK Krzysztofa Bosaka), Michał Wilk (KWK Roberta Biedronia).

Komisja obwodowa nr 22 (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 15): Tomasz Bornus (KWK Roberta Biedronia), Irena Dziurawiec (KWK Leszka Samborskiego), Tadeusz Fitz (KWK Andrzeja Dudy), Magdalena Kołodziejczyk (KWK Krzysztofa Bosaka), Mariusz Kuchta (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Zofia Malewicz (KWK Mirosława Piotrowskiego).

Komisja obwodowa nr 23 (ul. Hrubieszowska 102): Beata Bornus (KWK Roberta Biedronia), Paulina Bornus (KWK Andrzeja Dudy), Adrianna Dzimira (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Henryk Dziurawiec (KWK Leszka Samborskiego), Krystian Gajek (KWK Krzysztofa Bosaka), Monika Łopuszyńska (KWK Mirosława Piotrowskiego), Agnieszka Opas i Krzysztof Opas (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Sebastian Sarzyński (KWK Stanisława Żółtka).

Komisja obwodowa nr 24 (ul. Wojsławicka 8b): Wiesława Król (KWK Mirosława Piotrowskiego), Marzena Oleszczyńska (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Paulina Pasieczna (KWK Stanisława Żółtka), Paweł Pietrzykowski (KWK Krzysztofa Bosaka), Paulina Podkańska (KWK Andrzeja Dudy), Kamil Przybylski (KWK Leszka Samborskiego), Elżbieta Sochacka-Szachun (KWK Roberta Biedronia).

Komisja obwodowa nr 25 (ul. Powstańców Warszawy 10): Michał Gadzicki (KWK Roberta Biedronia), Agnieszka Głowacka (KWK Andrzeja Dudy), Grażyna Krupińska (KWK Leszka Samborskiego), Emilia Krzyżanowska i Paulina Wojcieszek (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego).

Komisja obwodowa nr 26 (ul. Grota-Roweckiego 4b): Monika Dondalska (KWK Leszka Samborskiego), Grzegorz Głowacki (KWK Andrzeja Dudy), Ewelina Kołodziejczyk (KWK Krzysztofa Bosaka), Joanna Kowalczuk (KWK Mirosława Piotrowskiego), Agnieszka Nowosad (KWK Roberta Biedronia), Daniel Szwed (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego).

Komisja obwodowa nr 27 (ul. Wieniawskiego 3): Andrzej Charuk (KWK Andrzeja Dudy), Małgorzata Grabowiec (KWK Roberta Biedronia), Angelika Kargol (KWK Krzysztofa Bosaka), Natalia Kozioł (KWK Mirosława Piotrowskiego), Elżbieta Ostapiuk (KWK Leszka Samborskiego), Jolanta Szwed (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego).

Komisja obwodowa nr 28 (ul. Wieniawskiego 15): Justyna Brodacka (KWK Krzysztofa Bosaka), Urszula Gralewicz (KWK Roberta Biedronia), Tomasz Kowalski (KWK Mirosława Piotrowskiego), Stanisław Mielniczuk (KWK Andrzeja Dudy), Paulina Przybylska (KWK Leszka Samborskiego), Barbara Wichrowska (KWK Stanisława Żółtka).

Komisja obwodowa nr 29 (ul. Szymanowskiego 8): Oliwia Giza, Monika Zielińska i Marzena Seniuk (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Ewa Kukla (KWK Andrzeja Dudy), Zbigniew Skolski (KWK Roberta Biedronia), Paweł Werema (KWK Krzysztofa Bosaka).

Komisja obwodowa nr 30 (ul. Połaniecka 5): Ewa Dyszewska (KWK Mirosława Piotrowskiego), Sylwia Dziadko (KWK Andrzeja Dudy), Monika Hawryluk (KWK Krzysztofa Bosaka), Grażyna Powaga (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Anna Przybylska (KWK Leszka Samborskiego), Przemysław Szajdziuk (KWK Roberta Biedronia).

Komisja obwodowa nr 31 (ul. Wolności 20): Małgorzata Czyżowska (KWK Krzysztofa Bosaka), Dawid Dyszewski (KWK Mirosława Piotrowskiego), Beata Jakubowska (KWK Roberta Biedronia), Natalia Przybylska (KWK Leszka Samborskiego), Urszula Szyszkowska (KWK Andrzeja Dudy).

Komisja obwodowa nr 32 (ul. Połaniecka 10): Ewa Bartoszuk (KWK Roberta Biedronia), Jacek Dyszewski (KWK Mirosława Piotrowskiego), Krystyna Jakubowska (KWK Andrzeja Dudy), Seweryn Jezierski (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Ewa Moradewicz-Paszko (KWK Leszka Samborskiego), Agata Woźniak (KWK Krzysztofa Bosaka).

Komisja obwodowa nr 33 (al. 3 Maja 6): Teresa Dudek (KWK Roberta Biedronia), Krystyna Grabińska (KWK Krzysztofa Bosaka), Grzegorz Radziszewski (KWK Leszka Samborskiego), Klaudia Szyszkowska (KWK Andrzeja Dudy), Joanna Ubermanowicz (KWK Mirosława Piotrowskiego).

Komisja obwodowa nr 34 (ul. Reja 54): Agnieszka Feliga (KWK Leszka Samborskiego), Mateusz Ożóg (KWK Krzysztofa Bosaka), Małgorzata Podgórska (KWK Andrzeja Dudy), Patrycja Podstawka (KWK Roberta Biedronia), Izabela Zając (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego).

Komisja obwodowa nr 35 (budynek Zakładu Karnego): Eryk Biernacki (KWK Roberta Biedronia), Agnieszka Kaszczuk i Zdzisława Kaszczuk (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Anna Podkańska (KWK Andrzeja Dudy), Monika Żołnacz (KWK Krzysztofa Bosaka).

Komisja obwodowa nr 36 (budynek szpitala): Julia Bałut (KWK Krzysztofa Bosaka), Danuta Długosz (KWK Andrzeja Dudy), Natalia Małysz i Agnieszka Struska (uzupełnienie składu przez Komisarza Wyborczego), Agnieszka Szafrańska-Czarnecka (KWK Leszka Samborskiego). (s)