Koncerty ruszają

ChDK szykuje amfiteatr na letnie granie

Po długiej przerwie Chełmski Dom Kultury zaprasza do udziału w organizowanych przez siebie wydarzeniach. Na spragnionych kultury i muzyki czeka cotygodniowa dawka koncertów w Kumowej Dolinie.

Czas na kolejne etapy odmrażania kultury. Po kinach i teatrach powoli przyszła kolej na koncerty plenerowe. Tegoroczny sezon imprezowy będzie wyglądał jednak nieco inaczej, niż dotychczas, bo zgodnie z wprowadzonymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zasadami bezpieczeństwa widownia może być zapełniona tylko w 50 proc. Chełmski Dom Kultury wyszedł więc z propozycją zorganizowania serii cotygodniowych występów lokalnych zespołów w Amfiteatrze Kumowa Dolina. Obiekt został już odpowiednio przygotowany i wyposażony w oświetlenie i nagłośnienie. Maksymalnie może w czasie pandemii pomieścić ponad 900 osób.

– Startujemy już 12 lipca koncertem zespołu Bimber Boys. Wstęp wolny – zachęca Mariusz Kalman, pełniący obowiązki dyrektora placówki.

Otwarcie bram amfiteatru nastąpi o godz. 19, ale należy pamiętać o zachowaniu dystansu i posiadaniu maseczki, a także zakazie spożywania artykułów spożywczych na terenie obiektu.

ChDK przygotowuje się już powoli do tradycyjnego koncertu upamiętniającego rocznicę powstania warszawskiego, „Godzina W”. W planach są też występy popularnych artystów, m.in. w sierpniu w Kumówce ma zagrać Kortez. Informacje o biletach, jak też kolejnych wydarzeniach już wkrótce. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here