Kontynuują tradycje Zaporczyków

XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. cc mjra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora w Lublinie może pochwalić się nowym sztandarem.


Uroczystego przekazania szkolnego sztandaru dokonano w ubiegły czwartek, 28 lutego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz województwa, miasta i współpracującego ze szkołą środowiska Zaporczyków.

Szkolną uroczystość poprzedziła msza święta w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej 5, w trakcie której sztandar został poświęcony. Nowy sztandar placówki, która powstała w wyniku reformy edukacji po likwidacji funkcjonującego wcześniej w jej murach Gimnazjum nr 9, ufundowali rodzice. – Wszyscy jesteście Zaporczykami. Być Zaporczykiem to coś niebywałego. Gratuluję trwania przy tych wartościach, przy których trwał wasz patron – mówił do zgromadzonych w trakcie uroczystości Przemysław Czarnek, lubelski wojewoda.

– Przyjmując sztandar, wyrażam serdeczne podziękowanie za tak cenny dar. Pragnę zapewnić, że jest on symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły. Niech będzie dla całej społeczności szkolnej znakiem prowadzącym ją godnie w przyszłość XXI wieku – zapewniała Urszula Sławek, dyrektor XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. cc mjra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora w Lublinie.

Częścią uroczystości było ślubowanie na nowy sztandar uczniów klas I oraz II. Młodzież przygotowała też specjalny program artystyczny odwołujący się do patrona szkoły i pielęgnowanych przez nią niepodległościowych wartości. (EM.K.)