Koronawirus nie do zatrzymania

Koronawirus w powiecie włodawskim dotarł już wszędzie. Jest w urzędach, szpitalach, kościołach, szkołach. Nowym i od razu największym ogniskiem okazał się szpital w Adampolu, gdzie we wtorek wykryto 31 przypadków, z czego większość u pacjentów. W innych miejscach jest niewiele lepiej – w sumie w powiecie włodawskim jest już około 200 aktywnie zakażonych i niemal 1500 osób na kwarantannie, a liczby te z dnia na dzień lawinowo rosną.

Ratusz się trzyma

Od soboty (10 października) powiat włodawski jest w najgorszej, czerwonej strefie zagrożenia epidemiologicznego. Wiąże się to z licznymi ograniczeniami. Jak jednak dotąd nie wpłynęło to w żadnym stopniu na ograniczenie zakażeń. Wpłynęło jednak na znaczne pogorszenie nastrojów społecznych oraz znaczne utrudnienia w dostępie mieszkańców do usług medycznych czy do urzędów. Wśród ognisk, które się pojawiły są urzędy gmin, starostwo, szpitale, parafia i szkoły….

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 19.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here