Kowidowy niemal pełny

Rozwija się czwarta fala pandemii. Od ubiegłego tygodnia we włodawskim szpitalu na powrót otwarto oddział kowidowy na 20 miejsc. W zaledwie kilka dni zapełnił się on niemal całkowicie. Gros jego pacjentów to osoby niezaszczepione.

Tydzień temu powiat włodawski był na drugim miejscu w województwie pod względem zakażeń na 10 tys. mieszkańców. W ciągu minionych siedmiu dni sytuacja uległa poprawie i obecnie jesteśmy w o wiele lepszym położeniu niż większość powiatów. Nie oznacza to jednak, że pandemia jest opanowana. Przeciwnie, brak szczepień i brak odpowiedzialnego zachowania, a więc świadome ignorowanie obostrzeń, może bardzo szybko doprowadzić do masowych zachorowań. A gdy już do tego dojdzie, może okazać się, że we włodawskim szpitalu zabraknie miejsca dla pacjentów chorych na Covid-19.

Od ubiegłego tygodnia działa tam oddział kowidowy na 20 łóżek. Niestety, na koniec tygodnia zajętych było już 16 z nich. Zdecydowana większość chorych to osoby niezaszczepione, których stan może pogorszyć się z godziny na godzinę. Na szczęście koronawirus nie odciska jeszcze dużego piętna na funkcjonowaniu szkół i urzędów. W piątek (22 października) w powiecie włodawskim częściowo zawieszone były zajęcia stacjonarne w dwóch placówkach: w SP nr 3 we Włodawie oraz w Technikum w Korolówce-Osadzie. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here