Kręcił lewe papierosy

Kilka tysięcy gotowych do sprzedania papierosów, wyprodukowanych w warunkach domowych, miał 60-latek z gminy Włodawa. Nielegalną produkcję wykryli policjanci i funkcjonariusze KAS.


Włodawscy policjanci do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą razem z Krajową Administracją Skarbową z Białej Podlaskiej zabezpieczyli prawie 3500 gotowych zapakowanych w paczki papierosów wytworzonych metodą chałupniczą. – Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli ponad 500 sztuk gilz papierosowych, ponad 300 pustych paczek po papierosach, krajankę tytoniową oraz nabijarkę do tytoniu – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Towar został zabezpieczony przez mundurowych podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 60-latka z Włodawy. Uszczuplenie dochodu Skarbu Państwa zostało wyliczone na ponad 3000 złotych. Policjanci zatrzymali włodawianina, któremu śledczy przedstawili zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zgodnie z Ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here