„Kresowiak” zaprasza do szkółki

Po długiej przerwie wymuszonej przez pandemię wznawia działalność Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” z Woli Uhruskiej. Pierwsze zajęcia w formie wakacyjnej szkółki dla wszystkich chętnych dzieci zaplanowano na przyszły tydzień.

– Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas 0-VIII na zajęcia wokalno-taneczne, które poprowadzi doświadczony instruktor, Roman Jakubowicz w towarzystwie Mariana Skiby – mówi Anna Zamojska-Stasiejko, prezes „Kresowiaka”. – Bezpłatne warsztaty będą prowadzone w formie szkółki wakacyjnej w sali gimnastycznej przy byłej szkole podstawowej w Woli Uhruskiej przy ul. Szkolnej 2.

Będzie to nie tylko fajny i pożyteczny sposób spędzenia wolnego czasu, ale też świetna okazja, by zaszczepić czy odkryć w dziecku bakcyla do tańca lub śpiewu – dodaje pani prezes. Zajęcia podzielono na dwie kategorie wiekowe. Uczniowie klas 0-III będą zaczynać warsztaty codziennie o godzinie 10, zaś ich starsi koledzy z oddziałów IV-VIII półtorej godziny później, czyli o 11.30. Wakacyjna szkółka „Kresowiaka” potrwa tydzień od 26 do 30 lipca. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych uczniów zarówno z terenu gminy Wola Uhruska jak i spoza niej. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here