Królowa koki w sidłach

34-letnia lublinianka podejrzana jest o kierowanie grupą przestępczą handlującą na wielką skalę narkotykami.


Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przez kilka miesięcy rozpracowywali grupę handlarzy kokainą, amfetaminą oraz tabletkami ekstazy. Zatrzymanie przygotowano bardzo starannie. Wiadomo było, że w otoczeniu podejrzanych są osoby z bogatą przeszłością kryminalną. Do działań włączono lubelską grupę kontterrorystów. Policyjną obławę przeprowadzono w ubiegłym tygodniu w Zamościu. Podejrzani byli kompletnie zaskoczeni.

– Członkowie grupy, której przewodziła zatrzymana właśnie 34-latka działali na terenie kraju – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek. – Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego Prokuratura Okręgowa w Zamościu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Sąd Rejonowy w Zamościu wobec wszystkich zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

34-latka z Lublina odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która trudniła się nabywaniem, magazynowaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Za udział w tej grupie odpowiedzą też jej kompani – dodaje nadkomisarz Andrzej Fijołek. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here