Kto ile ma

Elżbieta Hanc, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych przy ulicy Wojciechowskiej, ma 45 tysięcy złotych oszczędności i dom o powierzchni 220 metrów kwadratowych (wartość 750 tysięcy złotych). Z kolei działka, na której stoi dom, ma powierzchnię 15 arów i wartość 190 tysięcy złotych. W zeszłym roku w szkole E. Hanc zarobiła prawie 100 tysięcy złotych. Jeździ 3-letnim Oplem Mokką. Nie ma kredytów.


Marzenna Modrzewska-Michalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, nie ma oszczędności. Jest za to właścicielką mieszkania o powierzchni 70 metrów kwadratowych i wartości 360 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła ponad 114 tysięcy złotych. Spłaca kredyt konsolidacyjny w PKO BP na „cele mieszkaniowe dzieci”. Według stanu na koniec grudnia do spłaty zostało jej prawie 163 tysiące złotych.

Jerzy Solan, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Słowiczej, ma około 25 tysięcy złotych oszczędności i mieszkanie o powierzchni 49 metrów kwadratowych (wartość 200 tysięcy złotych). W ubiegłym roku za pracę w szkole zarobił prawie 95 tysięcy złotych, a niecałe trzy tysiące za umowy zlecenie i o dzieło. Jeździ 6-letnim Peugeotem 508 o wartości 35 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Grażyna Kubuj-Bełz, dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji przy al. Racławickich, ma imponujące oszczędności. Zgromadziła 270 tysięcy złotych i 5 tysięcy dolarów. Ma dom o powierzchni 180 metrów kwadratowych i wartości 450 tysięcy złotych. Jest też właścicielką działki leśnej o powierzchni 1,9 hektara i wartości 50 tysięcy złotych. W 2017 roku za pracę w szkole zarobiła prawie 121 tysięcy złotych, a ponad dwa tysiące za dodatkowe zlecenia. Jeździ 12-letnią Hondą Civic o wartości 16 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Beata Kwiatkowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ulicy Krochmalnej, nie ma oszczędności. Ma za to dwa spółdzielcze mieszkania o powierzchni 49 i 69 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość to 240 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła nieco ponad 81 tysięcy złotych. Jeździ 7-letnim Volkswagenem Golfem o wartości 28 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Małgorzata Frejowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ulicy Rzeckiego, zaoszczędziła 22 tysiące złotych. Ma dom o powierzchni 270 metrów kwadratowych (wartość 450 tysięcy złotych) i dwa mieszkania: o powierzchni 61 i 40 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość to 224 tysiące złotych. Jest też właścicielką tzw. działki rolnej z możliwością zabudowy. Jej powierzchnia wynosi 1,65 hektara, zaś wartość 42 tysiące złotych. Ma też inną działkę o powierzchni 0,29 hektara i wartości 152 tysięcy złotych. W zeszłym roku zarobiła ponad 86 tysięcy złotych za pracę w szkole, a półtora tysiąca za umowę zlecenie, którą podpisała z ratuszem. Jeździ 8-letnim Volkswagenem Passatem (współwłasność z mężem i synem).

Krzysztof Szulej, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ulicy Tumidajskiego, ma 10 tysięcy złotych oszczędności. Ma także dom o powierzchni 152 metrów kwadratowych na działce powierzchni prawie 3 arów (wartość 620 tysięcy złotych) oraz 1/8 udziału w mniejszym domu o powierzchni 90 metrów kwadratowych. W ubiegłym roku w szkole zarobił prawie 95 tysięcy złotych. Jeździ 6-letnią Hondą Civic i 13-letnią Toyotą Yaris. Spłaca 21 tysięcy złotych pożyczki na zakup domu. Zaciągnął ją u swojego ojca.

Cezary Furtak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Przyjaźni, nie ma oszczędności. Jest za to współwłaścicielem mieszkania o powierzchni 58 metrów kwadratowych (wartość 104 tysiące złotych). W zeszłym roku za pracę w szkole zarobił 74,5 tysiąca złotych. Jeździ 9-letnią Toyotą Auris. Nie ma kredytów.

Wojciech Kalicki, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Radzyńskiej, ma niecałe dwa tysiące złotych oszczędności i spółdzielcze mieszkanie o powierzchni ponad 56 metrów kwadratowych (wartość 220 tysięcy złotych). Ma też garaż o powierzchni 16 metrów kwadratowych i wartości 20 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobił prawie 106 tysięcy złotych, a ponad pół tysiąca za umowę zlecenie. Jeździ 2-letnią Hondą Civic. Nie ma kredytów.

Tomasz Szabłowski, dyrektor XXX Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Jana Twardowskiego, nie zgromadził żadnych oszczędności. Ma dom o powierzchni 220 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 5,2 ara (wartość 700 tysięcy złotych). W ubiegłym roku za pracę w szkole zarobił prawie 91 tysięcy złotych, a dwa i pół tysiąca dostał m.in. z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Jeździ 10-letnim Fordem C-MAX i 5-letnią Dacią Sandero. Spłaca prawie 103 tysiące franków szwajcarskich kredytu na budowę domu w PKO BP.

Urszula Sławek, dyrektor XIX LO im. Majora Hieronima Dekutowskiego, zgromadziła 23 i pół tysiąca oszczędności. Ma mieszkanie o powierzchni prawie 61 metrów kwadratowych i wartości 250 tysięcy złotych. Jest też współwłaścicielką kawalerki o powierzchni 24 metrów kwadratowych (wartość 110 tysięcy złotych). W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła prawie 94 tysiące złotych, a prawie tysiąc za umowę zlecenie. Jeździ 13-letnim Renault Laguna. Spłaca dwie pożyczki na cele remontowe na łączną kwotę ponad 18 tysięcy złotych. Zaciągnęła je w Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych i Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej.

Monika Wrona, dyrektor XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, ma 85 tysięcy złotych i prawie 10 tysięcy euro oszczędności. Jest właścicielką dwóch mieszkań: o powierzchni 70 i 44 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość to 575 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła prawie 107 tysięcy złotych. Trzy i pół tysiąca dostała z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Jeździ rocznym Fordem Focusem o wartości 67,5 tysiąca złotych. Nie ma kredytów.

Radosław Borzęcki, dyrektor IX LO im. Mikołaja Kopernika, ma 10 tysięcy złotych oszczędności oraz akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Banku Gospodarki Żywnościowej na kwotę 5 tysięcy złotych. Ma też dom o powierzchni 125 metrów kwadratowych na działce o powierzchni prawie 8 arów (wartość 480 tysięcy złotych). Jest właścicielem albo ma udziały w pięciu innych działkach rolnych i budowlanych. Łączna wartość gruntów wynosi około 40 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobił nieco ponad 97 tysięcy złotych, a 6 i pół tysiąca z innych źródeł. Jeździ 16-letnim Audi A4. Spłaca prawie 18 tysięcy złotych kredytu hipotecznego na budowę domu w PKO BP.

Lucyna Mądra, dyrektor VIII LO im. Zofii Nałkowskiej, nie ma oszczędności. Jest za to właścicielką spółdzielczego mieszkania o powierzchni 62 metrów kwadratowych (wartość 250 tysięcy złotych) i drugiego mieszkania o powierzchni 52 metrów kwadratowych (wartość 180 tysięcy złotych). Ma też ¼ udziału w domu o powierzchni 103 metrów kwadratowych (wartość 100 tysięcy złotych). W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła ponad 86 tysięcy złotych, a ponad cztery tysiące z innych źródeł. Jeździ 8-letnią Toyotą Yaris. Nie ma kredytów.

Dariusz Tomczuk, dyrektor VI LO im. Hugona Kołłątaja, ma 90 tysięcy złotych oszczędności. Ma też spółdzielcze mieszkanie o powierzchni 53 metrów kwadratowych (wartość 265 tysięcy złotych) i drugie o powierzchni 37 metrów kwadratowych (wartość ponad 182 tysiące złotych, umowa deweloperska). Jest współwłaścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 2,7 hektara (wartość 30 tysięcy złotych) i właścicielem działki o powierzchni 10 arów (wartość 33 tysiące złotych). Ma również udziały w 54 arach lasu. W zeszłym roku w szkole zarobił 91,5 tysiąca złotych. Jeździ 6-letnim Oplem Merivą. Spłaca ponad 5 tysięcy złotych kredytu w Międzyosiedlowej Spółdzielni Mieszkaniowej i ponad 213 tysięcy złotych kredytu hipotecznego w Banku Zachodnim WBK.

Zbigniew Januszko, dyrektor V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, ma 30 i pół tysiąca złotych oszczędności i spółdzielcze mieszkanie o powierzchni 60 metrów kwadratowych (wartość ok. 92 tysięcy złotych). Jest też współwłaścicielem siedliska z zabudowaniami gospodarczymi o powierzchni 38 arów (wartość 30 tysięcy złotych). W zeszłym roku w szkole zarobił ponad 87 tysięcy złotych, a ponad pół tysiąca za umowę zlecenie. Jeździ 10-letnią Skodą Octavią. Nie ma kredytów.

Grzegorz Gębka, dyrektor IV LO im. Stefanii Sempołowskiej, nie ma oszczędności. Jest właścicielem mieszkania o powierzchni 33 metrów kwadratowych i wartości 160 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobił prawie 93 tysiące złotych, a prawie tysiąc z tytułu “działalności wykonywanej osobiście”. Jeździ 15-letnim Seatem Leonem. Spłaca 41 tysięcy złotych kredytu hipotecznego w PKO BP. Według stanu na koniec grudnia do spłaty zostały mu prawie 23 tysiące złotych.

Grzegorz Lech, dyrektor III LO im. Unii Lubelskiej, ma prawie 466 tysięcy złotych oszczędności. Jest właścicielem domu o powierzchni 240 metrów kwadratowych na działce o powierzchni prawie 5 arów. Łączna wartość to 750 tysięcy złotych. Ma też działkę budowlaną o powierzchni 46 arów i wartości 110 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobił prawie 92 tysiące złotych. Jeździ 7-letnim Dodgem o wartości 39 tysięcy złotych i 13-letnią Toyotą Rav 4 o wartości 18 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Małgorzata Klimczak, dyrektor II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego, ma niecałe dwa tysiące złotych oszczędności i dom o powierzchni 220 metrów kwadratowych (wartość 295 tysięcy złotych). Jest też właścicielką dwóch mieszkań o powierzchni 24 i 41 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość to ponad 492 tysiące złotych. Ma też udziały w kilku innych nieruchomościach. W zeszłym roku w szkole zarobiła 98 tysięcy złotych. Jeździ 6-letnim Peugeotem 208 i 6-letnim Peugeotem 308. Ich łączna wartość to 61 tysięcy złotych. Spłaca ponad 56 tysięcy złotych kredytu hipoteczno-mieszkaniowego w PKO BP.

Stanisław Stoń, dyrektor I LO im. Stanisława Staszica, ma 11 tysięcy złotych oszczędności i papiery wartościowe na kwotę 46 tysięcy złotych. Ma też mieszkanie o powierzchni prawie 63 metrów kwadratowych i wartości 220 tysięcy złotych (współwłasność z córką). W ubiegłym roku za pracę w szkole zarobił ponad 92 tysiące złotych Jeździ 7-letnim Audi A4. Nie ma kredytów.

Opracował Grzegorz Rekiel