Legendy i „Papa” biły brawo mistrzyniom

Podczas piątkowego meczu na trybunach hali Globus nie mogło zabraknąć byłych znakomitych zawodniczek lubelskiego klubu, a także Tadeusza Strzęciwilka, który przed laty stworzył znakomitą drużynę w Kozim Grodzie.


„Papa” (tak do dziś do prezesa Strzęciwilka zwracają się zawodniczki) w przerwie wraz z Andrzejem Żołnierowiczem, przez wiele lat działaczem i spikerem MKS Montex odebrali od prezydenta Krzysztofa Żuka Medale 700-lecia Miasta Lublin.

Prezes Strzęciwilk zapozował także do zdjęcia z Legendami lubelskiego klubu (od lewej): Małgorzatą Majerek (z domu Mańkowską), Sabiną Włodek (z d. Soja), Ewą Wilczek (z d. Damięcka), Moniką Marzec (z d. Studzińska) oraz Małgorzatą Byzdra (z d. Strzałkowska), mamą Kingi Achruk, która poprowadziła w zakończonym sezonie zespół MKS Perła do zwycięstw w PGNiG Superlidze, Pucharze Polski i Challenge Cup. Co ciekawe, Małgorzata Byzdra zdobywała w 1995 roku z Monteksem pierwszy historyczny tytuł mistrzyń Polski, potem grała w JKS Jarosław i… Zagłębiu Lubin, drużynami z którymi stawała na trzecim stopniu podium.