Kanku i Satori walczyły w Dukli

Klubu Karate Kyokushin Kanku z Chełma i chełmska Szkoła Karate Kyokushin wzięły udział w międzynarodowym International Tournament Karate Kyokushin IKO Przełęcz CUP, który odbył się w Dukli.

W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 20 ośrodków IKO karate w Polsce. Klub Karate Kyokushin Kanku w Chełmie reprezentowało 3 karateków: Estera Szopa po 3 wygranych walkach uplasowała się na 1 miejscu w kategorii kumite młodziczki 12-13 lat, powyżej 55 kg, Szymon Pawłowski (1 Dan) zajął 2 miejsce w kategorii kata seniorów, a Marcel Rojek po wyrównanej walce znalazł się tuż poza podium w kat. kumite młodzików 12-13 lat, powyżej 55 kg. Sędziami maty byli Waldemar Kozioł (4 Dan) i Krzysztof Kozioł (2 Dan) – trenerzy chełmskiego Kanku. Udział naszych karateków w turnieju aktywnie wspierali Ewa i Tomasz Rojkowie.

W tych samych zawodach wzięła udział 12-osobowa ekipa Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori, która zdobyła łącznie 15 pucharów z czego 4 w kata, a 11 za kumite. W kata poszczególne miejsca zajęli: 1. Fabian Nafalski, Dawid Wurszt, 2. Adam Wójtowicz, 3. Oliwia Zalichta, a w kumite: 1. Rozalia Bielak, Tycjan Bielak, Mateusz Hurko, Fabian Nafalski, Karol Grabowski, Davyd Babiak. 2. Oliwia Zalichta, Adam Wójtowicz, Dawid Wurszt, Marcel Grabowski, 3. Lena Pilipczuk. W klasyfikacji drużynowej Satori zajęło 2 miejsce ustępując Krośnieńskiemu Klubowi Karate Kyokushin o 1 punkt. (kg)