Liczy się każdy grosz

Zakład Karny we Włodawie przyłączył się do zbiórki środków finansowych, które zostaną przeznaczone na kosztowną rehabilitację Kubusia Mroza, który zmaga się z ciężką chorobą neurologiczną.

– Jakub urodził się we wrześniu 2018 roku i do piętnastego miesiąca życia rozwijał się prawidłowo – opowiada por. Daniel Pręciuk z Zakłądu Karnego we Włodawie. – Uwagę rodziców zwrócił jednak sposób chodzenia maluszka. Rozpoczęła się intensywna rehabilitacja prowadzona przez fizjoterapeutę i poszukiwanie przyczyn problemu chłopca. We wrześniu 2020 r. rodzice otrzymali diagnozę – mózgowe porażenie dziecięce objawiające się spastycznością kończyn dolnych z przewagą lewej strony.

W wyniku zaburzeń neurorozwojowych Kubusia występuje u niego asymetrycznie nierówne obciążenie kończyn dolnych, a wzmożone napięcie ścięgna Achillesa sprawia, że chłopczyk chodzi „na palcach”. Rodzice zwracają się z ogromną prośbą o pomoc.

Wsparcie w postaci zgromadzonych funduszy umożliwiłoby im pokrycie kosztów codziennej rehabilitacji i leczenia Kubusia, zaopatrzenia ortopedycznego, turnusów i zabiegów rehabilitacyjnych. Zebrane środki pragną przeznaczyć również na serię zabiegów przy pomocy urządzenia Vibra 3.0, które pomogą w rozluźnieniu mięśni i poprawią równowagę ciała chorego. Zbiórkę na ten cel wspiera fundacja: „SERCA DLA MALUSZKA”.

W Zakładzie Karnym we Włodawie organizowana jest zbiórka wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych na rzecz Kubusia. Pomóc można również poprzez podarowanie dla chłopca 1% podatku KRS 0000387207, cel szczegółowy: 1391 Jakub Mróz lub poprzez dokonanie wpłaty darowizny na konto: Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Fundacja „Serca dla Maluszka” tytułem: 1391 Jakub Mróz. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here