Lista żali z Tatar

Józef Nowomiński, przewodniczący Rady Dzielnicy Tatary prezentuje „listę żali

Mieszkańcy Tatar są zawiedzeni „mizernym tempem” odpowiedzi urzędników na obietnice złożone przez prezydenta Lublina na grudniowym spotkaniu z cyklu „Plan dla dzielnic”. Rada dzielnicy sporządziła listę najpilniejszych inwestycji, które powinny być zaplanowane na najbliższe lata. – Inaczej Tatary staną się miejskim skansenem – mówią społecznicy.

– Na wspomnianym spotkaniu odnieśliśmy wrażenie, że pan prezydent przejął się potrzebą rewitalizacji naszej dzielnicy. Czekaliśmy więc na jakiś odzew ze strony jego urzędników, na zarys planu poprawy. Minął styczeń, mija luty, dlatego zrobiliśmy spis potrzeb, żeby Tatary nie ulegały dalszej degradacji – mówi Józef Nowomiński, przewodniczący Rady Dzielnicy Tatary.

Ten spis potrzeb zawiera blisko 100 punktów, na łączną kwotę 85,4 mln zł. Przewodniczący Nowomiński przedstawił go w ubiegłym tygodniu wiceprezydentowi Arturowi Szymczykowi. Usłyszał, że jeszcze trzeba poczekać, do następnego spotkania prezydenta z mieszkańcami dzielnicy.

Priorytetowymi inwestycjami z „listy żali z Tatr” są: budowa basenu, budowa amfiteatru, dalsza przebudowa ul. Maszynowej (jest już dokumentacja i pozwolenie na budowę), przebudowa Odlewniczej, budowa parkingu między ul. Łęczyńską a Maszynową, remont Łęczyńskiej z chodnikami, dokończenie oświetlenia, przebudowa ul. Frezerów, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej.

– Gdzie nie spojrzeć, tam wymagana jest poprawa. Cała infrastruktura byłej FSC jest miejska, tam są kilometry dróg w fatalnym stanie, po opadach deszczu tworzą się bajora nie do przejścia. Mamy dwa osiedla barakowe nie podłączone do sieci CO, ludzie palą w piecach czym mogą. Otoczenie skandaliczne. Należałoby tam zrobić porządek. Należy pilnie zagospodarować Dworek Grafa, Czerwoną Karczmę. Przebudowy wymagają sięgniki osiedlowe oraz skwery. Naprawy – chodniki. W miejscach, w których rozjeżdżane są trawniki, należałoby ułożyć płyty ażurowe – wylicza Józef Nowomiński. – Nasza lista potrzeb powstała po to, żeby urzędnicy ją zweryfikowali i przedstawili konkretny plan rozwoju dzielnicy na najbliższe lata. Liczymy, że się uda. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here