LOT-em do Warszawy

W marcu na świdnickim lotnisku samoloty startowały i lądowały 409 razy, tj. o ponad 20 procent częściej niż w lutym

Od 3 września samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT regularnie latają ze Świdnika do Warszawy. Rejsy odbywają się pięć razy w tygodniu a podniebna podróż trwa niespełna godzinę.


Loty z Portu Lotniczego Lublin na lotnisko Chopina w Warszawie realizowane są pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Obsługuje je samolot Bombardier-Q400, który może zabrać na pokład 78 osób. Z Warszawy samolot startują o godzinie 13:40, w Lublinie lądują o 14:25, a i z Lublina do stolicy wracają o 15:10. Podróż trwa ok. 50 minut.

Jak podkreśla zarząd PLL Lublin, dzięki temu połączeniu pasażerowie nie tylko szybko i w komfortowych warunkach dotrą do Warszawy, ale w stolicy mogą przesiąść się do samolotów lecących nie tylko do innych polskich portów, ale również na rejsy międzynarodowe.

– Połączenie dedykowane jest przede wszystkim dla pasażerów tranzytowych. Loty umożliwią komunikację pomiędzy Lublinem a największymi miastami w Polsce. Dzięki temu znacząco poprawi się także oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin.

To już drugie połączenie LOT-u realizowane z lubelskiego lotniska. Pasażerowie z naszym narodowym przewoźnikiem od blisko roku mogą latać także do Izraela.
(opr. w)