Magda Zając znowu w telewizji

Magda Zając

Gdy Magda Zając została sołtysem Roztoki przewidywaliśmy, że wkrótce będzie o niej głośno. Nie myliliśmy się. Miliony widzów, którzy niedawno oglądali ją w „Big Brotherze” znowu zobaczą ją na telewizyjnym ekranie. Reportaż z pewnością zaciekawi zwłaszcza mieszkańców gminy Żmudź i powiatu chełmskiego.

Magda Zając została niedawno sołtysem Roztoki, o czym informowaliśmy w poprzednim wydaniu „Nowego Tygodnia”. Gdy dowiedzieli się o tym dziennikarze ogólnopolskiej stacji telewizyjnej

postanowili nakręcić reportaż przedstawiający dzień z jej życia. Czy wystarczy im czasu antenowego, aby pokazać wszystkie zainteresowania Magdy?

Na co dzień 27-letnia Magda Zając pracuje w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych chełmskiego starostwa. Oprócz tego wraz z rodzicami prowadzi 200-hektarowe gospodarstwo rolne w Roztoce (jest córką Andrzeja Zająca z PSL, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Chełmskiego). Jest mamą 9-letniej dziewczynki, wiceprzewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Roztoce, działaczką Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pasjonuje się jeździectwem, wędkarstwem, strzelectwem i myślistwem (jest na stażu myśliwskim w Kole Łowieckim 82 „Dubelt” oraz Chełmskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego „Magnum”). Magda lubi też być w centrum uwagi. Kilka lat temu wystąpiła w teledysku zespołu „Makro” z Białopola. Była też bohaterką artykułu ogólnopolskiego pisma rolniczego. Jego czytelnicy zobaczyli ją wtedy na zdjęciach za kierownicą 130-konnego traktora.

Sporo kontrowersji wywołał udział Magdy w kwietniu br. w telewizyjnym show „Big Brother”, gdzie pokazała się w negliżu i mówiło się o jej rzekomym romansie z jednym z uczestników. Niektórym widzom nie podobało się wtedy, że przyznała się do udziałów w polowaniach. Ale przebojowa Magda nie przejmuje się, gdy zdarzają się nieprzychylne komentarze pod jej adresem. Robi to, co lubi i osiąga to, co zaplanuje. Swój udział w „Big Brotherze” nazywa przygodą życia. Czy to, że została sołtysem, jest pierwszym krokiem do kariery politycznej?

– Nie wybiegam tak daleko w przyszłość – mówi Magda. – Na razie jako sołtys stawiam sobie za cel dokończenie remontu świetlicy w Roztoce i jej doposażenie. Poza tym należy wymalować pasy na drodze w Roztoce. Użyję swojego uroku osobistego i postaram się, aby zostało to wykonane. Poza tym chcę integrować mieszkańców. Zależy mi na tym, aby nie siedzieli w domu, tylko spotykali się ze sobą i zacieśniali więzy. Chciałabym również zrobić coś na rzecz najmłodszych w naszej wsi.

W planach jest lepsze zagospodarowanie boiska przy starej szkole w Roztoce oraz jeżeli się uda wybudowanie placu zabaw. Jestem otwarta na propozycje. Pomysłów mi nie brakuje. Jestem spontaniczna. Decyzja o tym, aby kandydować na sołtysa też przyszła spontanicznie. Dzwonili do mnie niektórzy mieszkańcy prosząc, abym przyszła na zebranie wiejskie, bo chcą mnie zgłosić w wyborach, więc się zgodziłam.

Reportaż w TVN

W tym tygodniu (najprawdopodobniej w środę, 4 grudnia) ekipa „Dzień dobry TVN” będzie kręcić reportaż m.in. w domu rodzinnym Magdy w Roztoce, ale niewykluczone, że także w chełmskim starostwie. Materiał ma być wyemitowany w najbliższym czasie.

– Nie spodziewałam się, że ogólnopolskie media zainteresują się tym, iż zostałam sołtysem – mówi Magda. – Cieszę się, bo to także okazja do promocji gminy Żmudź i powiatu chełmskiego. Mamy tyle pięknych zakątków. (mo)