Majówka na 102!

Tegoroczna majówka we Włodawie i okolicach zapowiada się niezwykle ciekawie. W intensywnym programie każdy znajdzie coś dla siebie: będą atrakcje muzyczne, sportowe, uroczystości patriotyczne, wyścigi wraków, pokazy, a dla osób ceniących odpoczynek na łownie przyrody Dni Otwarte w Poleskim Parku Narodowym.

– Tegoroczna majówka we Włodawie rozpocznie się już 29 kwietnia. W poniedziałek o godzinie 18:30 na scenie Włodawskiego Domu Kultury po raz pierwszy w naszym mieście wystąpi jedenastoosobowy big-band pod dyrekcją Krzysztofa Rogowskiego. O 20:00 zaplanowano jam session na otwarcie Letniego Ogródka przy sali Sezam – mówi Krzysztof Popko z Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego we Włodawie.

– W czwartek (2 maja) z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się III Turniej Zakładów Pracy. Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie uczestnicy rywalizować będą w dziesięciu konkurencjach m.in. rzut woreczkiem do celu, bieg z balonem wypełnionym wodą, kalambury, skoki na skakance, rzut jajkiem do partnera.

Początek rywalizacji o godzinie 10:00. W piątek mszą świętą w intencji ojczyzny rozpoczną się obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem Kompanii Honorowej 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki z garnizonu Chełm.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przejdą ulicami miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie nastąpi uroczyste złożenie wieńców. Obchody zakończy program artystyczny w sali kina Włodawskiego Domu Kultury, przygotowany przez uczniów włodawskich szkół i przedszkoli. Od piątku do niedzieli na fanów motoryzacji czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych w ramach II Miejskiej Moto – Majówki.

W programie są m.in. koncerty rockowe, konkursy i parada motocykli. W niedzielę (5 maja) dobrej zabawy i emocji sportowych na pewno nie zabraknie bowiem do udziału w II Wrake Race zgłosiło się blisko 40 załóg. Będzie można również podziwiać zabytkowe auta i skoki motocrossowe w wykonaniu Tomasza Rysia.

Początek maja to też tradycyjne Dni Otwarte w Poleskim Parku Narodowym.

2 maja (czwartek) pracownicy parku będą bezpłatnie oprowadzać po ścieżkach Spławy”, „Dąb Dominik”, „Perehod” i „Czahary”, zaś 3 maja (piątek) będzie można zwiedzać Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Starym Załuczu. (b)