Matura podczas zarazy

Prawie 1100 uczniów z chełmskich szkół przystąpiło do matury. To był wyjątkowy egzamin. Po pierwsze dlatego, że przeprowadzony w czerwcu, po drugie – w czasie epidemii. Spowodowany tym stres u maturzystów potęgował się wraz z kolejnymi informacjami z kraju o wyciekach pytań egzaminacyjnych i doniesieniach na policji w tej sprawie.

Rozpoczynając ten rok szkolny nie przypuszczali, że tak będzie wyglądał ich egzamin dojrzałości. W związku z wybuchem epidemii tegoroczni maturzyści mieli bardziej pod górkę. Gdyby nie koronawirus, maturę, która tradycyjnie wypadała w maju, mieliby już za sobą. Ale z drugiej strony mieli więcej czasu na naukę. Tak, czy inaczej, w poniedziałek stawili się w maseczkach przed swoimi szkołami, gdzie obowiązywał tzw. ścisły reżim sanitarny. Wytyczne dotyczące zachowania bezpieczeństwa epidemicznego przygotowały Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Przy wejściu do szkoły musieli obligatoryjnie zdezynfekować ręce. Pojemniki ze środkami dezynfekcyjnymi musiały się…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 15.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.