Medale Satori w Białymstoku

W Białymstoku zawodnicy Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori rywalizowali w międzynarodowym turnieju karate kyokushin IKO.

W zawodach udział wzięło 210 osób z 27 klubów z 4 państw – Rosji, Litwy, Białorusi i Polski. Chełmskie Kanku reprezentowała 9-cio osobowa ekipa, która zajęła poszczególne miejsca: pierwsze w kumite – Tycjan Bielak, Bartosz Pachuta, Aleksandra Jaszczuk, Fabian Nafalski, drugie w kumite – Mateusz Hurko, trzecie w kumite: Zuzanna Jaszczuk, Natalia Błaszczuk, Dawid Wurszt, trzecie w kata – Patrycja Mielniczuk.

– Był to pierwszy turniej w tym sezonie szkoleniowym, który rozpoczął nasze przygotowania do Pucharu Europy. Jestem zadowolony z walk swoich podopiecznych, które były bardzo dobre technicznie jak i taktycznie – mówi sensei Bartłomiej Zakrzewski (2 dan), trener Satori. – Wszyscy pokazali swój hart ducha oraz serce do walki, co jest nieodzownym elementem w karate kyokushin i bez czego nie można osiągnąć sukcesu – dodaje. Opiekunem zawodników podczas turnieju była senpai Beata Nafalska (2 kyu). (k)