Miasto szuka oszczędności

Wszystkie księgowe i kadrowe, zatrudnione w miejskich przedszkolach, mają dostać od 1 września br. propozycje przejścia do pracy w tworzonym w Departamencie Edukacji i Sportu chełmskiego magistratu wydziale, który zajmie się wspólną obsługą jednostek oświatowych. Radni nie do końca jednak wierzą, że dla każdej znajdzie się praca, bo wydział ma liczyć 9,5 etatu, a samych kadrowych jest aż jedenaście, w każdej placówce po jednej. Takie działania mają przynieść miastu oszczędności.

Tylko jedno miejskie przedszkole zatrudnia księgową na pełnym etacie. W pozostałych natomiast osoby pracujące na tym stanowisku mają albo pół etatu, albo umowę zlecenie. Co innego kadrowe. W każdej z placówek osoby pracujące na tym stanowisku mają pełny etat.

Od 1 września br. w publicznych przedszkolach nie będzie ani księgowych, ani kadrowych. Rada miasta zdecydowała, że kwestiami finansowymi, kadrowymi, płacowymi, rachunkowymi i sprawozdawczymi zajmie się specjalny wydział do obsługi jednostek oświatowych, który zostanie utworzony w Departamencie Edukacji i Sportu.

O tym, że taka komórka ma powstać, wiceprezydent Dorota Cieślik wspominała już w ubiegłym roku, ale konkretów nie przedstawiała. Dlatego też dyrektorzy byli zaskoczeni, że temat stanął na ostatniej sesji rady miasta, bez konsultacji z nimi. – Wiedzieliśmy, że takie są plany, ale nie sądziliśmy, iż sprawa tak szybko trafi do radnych – mówi dyrektor jednego z przedszkoli…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 01.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.