Mikropandemia

Izolacje, kwarantanny, maseczki i stosowanie się do innych obostrzeń chyba przynoszą efekty. W chełmskim szpitalu jest już tylko 13 pacjentów zarażonych koronawirusem. W tym trójka, która przyjechała z sąsiedniego Zamościa, który nie ma własnego oddziału zakaźnego. Nie oznacza to wcale, że możemy czuć się bezpiecznie. Bo to w tym tygodniu okaże się czy podczas świąt pofolgowaliśmy sobie z zakazami.

Po początkowym szybkim przyroście chorych na Covid 19 teraz ich liczba spada. Jeszcze dwa tygodnie temu w chełmskim szpitalu przebywały 24 zarażone osoby a kilkanaście czekało na wyniki badań. W miniony weekend liczba pacjentów z wynikiem dodatnim spadła do 13. – To osoby, które trafiły do nas już wcześniej, bo oprócz pacjentów z Zamościa nie ma nowych zarażonych z powiatu chełmskiego – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w chełmskim szpitalu…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 20.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.