Minister Soboń na nowym odcinku

Artur Soboń (43 l.) jest absolwentem historii na KUL, zarządzania w Szkole Głównej Handlowej i doktorem Kolegium Nauk Społecznych SGH. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu prawa Unii Europejskiej na UMCS oraz rachunkowości i finansów na KUL

Artur Soboń zamienia stanowisko wiceministra aktywów państwowych na wiceministra rozwoju i technologii. Z resortu kierowanego przez wicepremiera Jacka Sasina przechodzi do resortu nadzorowanego bezpośrednio przez samego premiera Mateusza Morawieckiego i dodatkowo będzie jego pełnomocnikiem ds. rozwoju lokalnego.

O zmianie pracy świdnicki poseł poinformował w ubiegłym tygodniu na Twitterze. To w zasadzie powrót do resortu, gdzie był sekretarzem stanu w latach 2018-19, a który wcześniej nazywał się Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju. Artur Soboń odpowiadał w nim m.in. za program „Mieszkanie Plus”.

Po ostatnich wyborach parlamentarnych i reorganizacji rządu świdnicki polityk został najpierw wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, a niedługo później wiceministrem aktywów państwowych w resorcie kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina.

W 2020 r. Soboniowi dodatkowo powierzono niezwykle odpowiedzialną funkcję pełnomocnika rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego i rozmowy ze strajkującymi na Śląsku górnikami. Świdnickiemu posłowi udało się wynegocjować porozumie w sprawie zasad i tempa transformacji górnictwa, zgodnie z którym kopalnie węgla kamiennego będą działać do końca 2049 roku.

Teraz oprócz zmiany resortu Soboń został powołany na pełnomocnika premiera ds. rozwoju lokalnego. Ma ku temu kwalifikacje. Nim w 2015 roku po raz pierwszy został posłem, był radnym powiatu świdnickiego, sekretarzem miasta Świdnik i radnym sejmiku województwa lubelskiego. Z

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here