Mistrzostwa w karate

Kluby karate z Chełma – Kanku, Satori i ChKK – rywalizowały w mistrzostwach makroregionu wschodniego i międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w karate kyokushin. Zawody odbyły się 8 marca w Chełmie.

W turnieju wzięło udział 364 zawodników z 42 ośrodków karate. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Jacek Czerniec (6 dan), a sędzią technicznym shihan Krzysztof Policha (5 dan). Zawody zorganizował Chełmski Klub Karate Kyokushin Kanku przy współpracy miasta Chełm, Polskiego Związku Karate, MOSiR w Chełmie i Okręgowego Związku Karate w Lublinie.

Kanku reprezentowali: sensei Waldemar Kozioł i sensei Krzysztof Kozioł. W mistrzostwach z tego klubu wystartowali: w kata – Julia Sanborska, a w kata i kumite Natalia Szopa i Rafał Bolesławski, który wywalczył brąz w kategorii junior młodszy powyżej 65 kg.

Udany występ na imprezie zanotowali zawodnicy Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori. Jego reprezentanci zajęli poszczególne miejsca: Oliwia Wyrostek – 2 miejsce w kategorii junior powyżej 60 kg, Patrycja Mielniczuk – 3 miejsce w kategorii junior poniżej 60 kg. Piąte miejsce w kata zajęły Lena Walczuk i Dawid Wurszt.

Pozostali zawodnicy Satori: Dagmara Kozak, Julia Łopąg, Amelia Kaszczuk, Jakub Olasek, Aleksandra Jaszczuk, Oliwia Urbańska, Jakub Grzegorzewski, Julia Nowak, Sebastian Kilar, Wiktoria Kaniewska, Natalia Błaszczuk, Lena Walczuk i Dawid Wurszt uplasowali się poza strefą medalową.

– Turniej był bardzo mocno obsadzony i nie było łatwo dotrzeć do walk półfinałowych i finałowych. Udało to się dwóm naszym zawodniczkom, ale pozostali nie zawiedli pomimo zajęcia dalszych miejsc, walcząc do ostatniej sekundy bardzo ambitnie i z dużą determinacją – mówi Bartłomiej Zakrzewski, prezes Satori.

Z kolei Chełmski Klub Karate podczas mistrzostw reprezentowało trzech zawodników. Najlepsze, trzecie miejsce, uzyskał Igor Rondoś w kat. junior młodszy, podopieczny Pawła Pędzińskiego. (k)