Mistrzostwo na do widzenia

W przyszłym sezonie w zespole MKS nie zobaczymy już Kristiny Repelewskiej (z lewej, nr 17) oraz Joanny Drabik (z prawej, nr 20), która grać będzie w węgierskim Siofok KC

Piątkowy mecz z Metraco Zagłębiem Lubin oraz mistrzowska feta dla sześciu zawodniczek były pożegnaniem z lubelskim klubem. W przyszłym sezonie barw MKS nie będą bronić: Joanna Drabik, Kristina Repelewska, Alesia Migdaliowa, Kamila Skrzyniarz, Małgorzata Rola oraz Aleksandra Zaleśny (z d. Uzar).


Przed końcem kampanii 2017/18 wiadomo było jedynie, że z zespołem pożegna się Joanna Drabik. Obrotowa reprezentacji Polski związała się bowiem umową z węgierskim Siofok KC.

Przed obecnymi rozgrywkami o zakończeniu kariery nieśmiało mówiła Małgorzata Rola, która w lubelskiej drużynie występuje już od 2002 roku. Mimo upływających lat lewoskrzydłowa radziła sobie bardzo dobrze i z pewnością w kolejnym sezonie też dałaby radę. Innego zdania, podobnie jak w przypadku trzech pozostałych doświadczonych szczypiornistek: Migdaliowej, Repelewskiej i Skrzyniarz był jednak trener lubelskiej siódemki.

Kto zastąpi te zawodniczki? Dowiemy się być może już podczas jutrzejszej konferencji prasowej.

Liczba dnia

15 medali, w tym 12 złotych, 2 srebrne i brązowy zdobyła występującą od 2002 roku w MKS Małgorzata Rola