Młody rowerzysta w szpitalu

To mogło skończyć się tragicznie. 15-letni chłopak jechał rowerem w dół ulicy Leśnej w Woli Uhruskiej. Nie zdołał zatrzymać jednośladu przed skrzyżowaniem i wpadł wprost pod maskę samochodu osobowego. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

W czwartek (5 maja) przed godziną 14.00 na skrzyżowaniu ulic Krzywej i Leśnej w Woli Uhruskiej doszło do groźnego zdarzenia. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 15-letni rowerzysta, jadąc ze wniesienia drogą podporządkowaną nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu nissanem 62-latkowi – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – W efekcie rowerzysta upadł na maskę auta doznając obrażeń ciała. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało nastolatka do szpitala.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach. Aura sprzyja wycieczkom rowerowym, pamiętajmy jednak o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza o stosowaniu się do zasad pierwszeństwa. Nie zapominajmy też o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu – przypomina pani rzecznik. (bm, fot. Policja)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here