Młodzi artyści opanowali ChDK

Już po raz dwunasty odbył się w tym roku wojewódzki konkurs „Mam Talent u Czarniecczyków”. 25 maja na deskach Chełmskiego Domu Kultury zaprezentowali się młodzi soliści, muzycy i tancerze z Chełma, Lublina i okolic.

Był stres, bo niektórzy zakwalifikowani do 12. edycji finału konkursu pędzili do ChDK prosto z egzaminu ósmoklasisty. Młodzi i utalentowani nie dali się jednak pokonać tremie, wszyscy pokazali się od najlepszej strony. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 11 uczestników, a do ścisłego finału awansowała szóstka najlepszych.

Jury pod przewodnictwem legendy chełmskiej sceny muzycznej – Mariusza Matery, w składzie: Paulina Ciesielska – redaktor „Nowego Tygodnia”, Dominika Soroczyńska-Ogórek – prezenter Radia Bon Ton, Łukasz Żebrowski – producent, kompozytor i właściciel studia nagrań Squat, Ewa Harańczyk – trener tańca w Młodzieżowym Domu Kultury, Bartłomiej Kazimierczak – p.o. dyrektora Chełmskiego Domu Kultury, wyłoniło zwycięzców.

I miejsce i jednocześnie Nagrodę Dziennikarzy „Nowego Tygodnia” otrzymała Zuzanna Krzywicka – roztańczona uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie. II miejsce zajął zespół wokalno-instrumentalny z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie w składzie: Aleksandra Smolak, Jakub Wolanin i Michał Sudewicz.

III miejsce oraz Nagrodę Dziennikarzy ,,Super Tydzień” i Radia Bon Ton otrzymał duet taneczny: Jakub Ungert i Patrycja Koziej z Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT w Chełmie. Nagrody za Oryginalny Talent oraz Osobowość Artystyczną zdobyła młoda wokalistka, skrzypaczka i autorka tekstów – Julia Krasnowska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Wyróżnienie zaś przypadło śpiewającej Wiktorii Szczepanowskiej ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym.

Przedsięwzięcie, organizowane tradycyjnie przez I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratora Oświaty w Lublinie i Prezydenta Miasta Chełm.

(pc, fot. Iga Posturzyńska z I LO w Chełmie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here