Mocne wejście Marcina Burkhardta

Marcin Burkhardt (z prawej), strzelec bramki, która dała wygraną w meczu z Ursusem

W sobotę piłkarze lubelskiego Motoru uczestniczyli w miniturnieju rozgrywanym w Warszawie. Pierwsze w 2018 roku sparingowe gry lublinianie mogą zaliczyć do udanych. Najpierw lider III ligi bezbramkowo zremisował z pierwszoligowym Zniczem Pruszków, a następnie po golu Marcina Burkhardta, pozyskanego do lubelskiego zespołu w zimowej przerwie, wygrał 1:0 ze stołecznym Ursusem.

Piłkarze Motoru w obu meczach (grano po 45 minut) zaprezentowali się z dobrej strony. Byli niezwykle aktywni, stwarzali sobie sporo okazji do zdobycia goli. Jedną z nich, w starciu z Ursusem, wykorzystał Marcin Burkhardt. Były reprezentant Polski, pozyskany przez Motor w zimowej przerwie popisał się przepięknym strzałem z woleja. W Warszawie Motor testował trzech zawodników. Trener Marcin Sasal miał okazję przyjrzeć się grze 24-letniego bramkarza Andrzeja Sobieszczyka z I-ligowej Puszczy Niepołomice oraz dwóch młodzieżowców, lewego pomocnika i prawego obrońcy.
Kolejny sparing motorowcy rozegrają w najbliższą sobotę (3 lutego), w Woli Cholerzowskiej zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg, szóstym zespołem II ligi. MAG

Znicz Pruszków – Motor Lublin 0:0

Motor: Sobieszczyk – Słotwiński, Gieraga, Tadrowski, zawodnik testowany, Tymosiak, Kamiński, Majkowski, Oziemczuk, Kaczmarek, Nowak.
Ursus Warszawa – Motor Lublin 0:1
Motor: Sobieszczyk – Szkatuła, Kursa, Gieraga, Michota, Zgarda, Korczakowski, zawodnik testowany, Burkhardt, Dzięgielewski, Kozban.
Bramka – Burkhardt 25.

Końcowa kolejność miniturnieju

1. Motor Lublin 4 pkt. (1-0), 2. Znicz Pruszków 2 (1-1), 3. Ursus Warszawa 1 (1-2),