Monitoring jedynym rozwiązaniem

Dopóki nie złapie się kogoś za rękę i przykładnie nie ukarze, problem będzie. Chodzi o śmieciarza lub śmieciarzy, którzy na przystankach autobusowych w okolicach Osowy urządzili sobie wysypisko odpadów.

O śmieciach zalegających przy wiatach autobusowych w okolicach Osowy (gm. Hańsk) przy drodze Chełm – Włodawa pisaliśmy przed wakacjami. Okazuje się, że problem nie zniknął, bo na przystanki ktoś co i rusz podrzuca odpady. Ostatnio pod wiatą wylądował stary zbiornik samochodowy i jakieś elementy wygłuszenia aut. Być może odpady podrzuca osoba, która nielegalnie zajmuje się rozbiórką samochodów.

Były już próby namierzenia śmieciarza za pomocą ukrytych kamer, które władze gminy chciały montować w okolicach przystanków, ale okazało się, że prawo nie pozwala na rejestrowanie tego, co dzieje się na drodze, więc idea upadła. Pozostaje więc apel do mieszkańców i kierowców podróżujących trasą między Chełmem a Włodawą, by zgłaszali do wójta lub na policję podejrzane pojazdy bądź osoby znajdujące się w okolicach tych wiat. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here