Morze, góry albo Okuninka

W piątek (5 lutego) premier ogłosił częściowe luzowanie obostrzeń pandemicznych, co zachęciło ludzi do szukania miejsc do wakacyjnego wypoczynku. Portal nocowanie.pl przedstawił ranking najbardziej obleganych miejsc w roku 2021. Na siódmym miejscu tego zestawienia znalazła się Okuninka.

Zluzowanie obostrzeń po pierwszym zeszłorocznym locdownie sprawiło, że Jezioro Białe w Okunince przeżywało w wakacje prawdziwe oblężenie. Wszystko wskazuje na to, że nie inaczej będzie w tym roku. Najazd turystów na niewielką miejscowość pod Włodawą przewiduje portal nocowanie.pl, który przeprowadził badanie o najczęściej wybierane miejsca na spędzenie urlopu w bieżącym roku.

Tradycyjnie na pierwszych pozycjach znalazły się kurorty nadmorskie oraz te położone w górach. Na bardzo wysokim, siódmym miejscu znalazła się Okuninka. To jedyna miejscowość w zawierającym 10 miast zestawieniu, nie tylko na Lubelszczyźnie, ale w ogóle położona poza górami i morzem. Eksperci z nocowanie.pl przewidują, że większą popularnością w tym roku cieszyć się będą kwatery prywatne, domki letniskowe i pola namiotowe niż hotele. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here