Most wzbudził wątpliwości

Dwa przetargi na wyłonienie wykonawcy przebudowy mostu na rzece Łopa w Łopienniku Dolnym, jak i sama inwestycja, wywołały kontrowersje wśród radnych z opozycji w powiecie krasnostawskim. Były pytania o przyczyny unieważnienia pierwszego przetargu oraz o to, czy stan techniczny mostu rzeczywiście jest tak zły.

Powiat krasnostawski na przebudowę mostu na rzece Łopa w Łopienniku Dolnym dostał z Polskiego Ładu 3 467 500 zł. Udział własny w wysokości 5 proc. zabezpieczył wspólnie z gminą Łopiennik Górny. Zgodnie z kosztorysem przygotowanym do projektu i wniosku o dofinansowanie inwestycja miała pochłonąć nieco ponad 3,6 mln zł. Z końcem grudnia minionego roku Zarząd Dróg Powiatowych na potrzeby ogłoszenia przetargu musiał zaktualizować kosztorys, bo wcześniej opracowany stracił ważność. Okazało się, że…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 9.05.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here