Motor i Akademia Footbolisty Głusk nawiązały współpracę

Umowa partnerska pomiędzy Motorem Lublin, a Akademią Footbolisty Głusk została podpisana w piątek

Motor Lublin będzie współpracował z Akademią Footbolisty Głusk. Stosowana umowa partnerska została podpisana w piątek.


– Akademia Footbolisty Głusk jest drugim klubem, z którym podpisaliśmy porozumienie o współpracy – mówi Tomasz Jasik, trener koordynator Akademii Piłkarskiej Motor Lublin. – Nie ulega wątpliwości, że mocno angażujemy się w to, aby najlepiej szkolące kluby w naszym województwie były klubami partnerskimi Motoru. Cenimy pracę, jaką wykonują trenerzy i osoby związane właśnie z Akademią Footblisty Głusk. Widzimy, jak szkoleni są tam najmłodsi zawodnicy i chcielibyśmy, aby najzdolniejsi z nich oraz ci dobrze rokujący, trafiali w przyszłości do Motoru.

Wiele dobrego obiecujemy sobie po tej współpracy, tym bardziej że chłopaki z Akademii są twórcami Piłkarskiego Centrum Innowacji, w którym wykorzystują swoją metodologię szkolenia i chcielibyśmy się w to włączyć, choćby poprzez wysyłanie naszych zawodników na indywidualne treningi – dodaje Tomasz Jasik.

Z porozumienia zadowolony jest także Jarosław Stępień, prezes Akademii Footbolisty Głusk – Nie ma co ukrywać, że Motor Lublin jest marką na Lubelszczyźnie i bardzo cieszymy się z tego, że właśnie taki klub zainteresował się naszą Akademią. Dla nas jest to wyróżnienie. Na piłkarskiej mapie Polski istniejemy od 2015 roku, więc można powiedzieć, że na 5-lecie zrobiliśmy sobie prezent, jakim jest nawiązanie współpracy z Motorem Lublin.

Wierzymy, że dla nas do będzie wielki krok w przód. Umowa została podpisana na czas nieokreślony, ale za rok pewnie ponownie siądziemy do rozmów i jeśli wszystko będzie dobrze, to mamy nadzieję, że będziemy kontynuowali naszą współpracę z Motorem – dodaje sternik AF Głusk.