Motorowerzysta ofiarą wypadku

58-letni kierowca skutera z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że to on doprowadził do wypadku, w którym ucierpiał. Mężczyzna nagle skręcił w lewo i został uderzony przez osobówkę, która wcześniej rozpoczęła manewr jego wyprzedzania.

W czwartek ok. godziny 8.30 w miejscowości Stawki (gm. Włodawa) doszło do bardzo poważnego zdarzenia drogowego. – Kierująca Renault Modusem 48-letnia kobieta, jadąc drogą wojewódzką nr 816, rozpoczęła manewr wyprzedzania motorowerzysty – mówi podisnp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – W tym samym czasie kierowca jednośladu postanowił skręcić w lewo. Mężczyzna wpadł na przednią szybę osobówki i spadł na jezdnię. Nieprzytomny 58-letni motorowerzysta z obrażeniami ciała trafił do włodawskiego szpitala.

Kierująca francuskim autem była trzeźwa, od kierującego Rometem, z uwagi na poważny stan zdrowia, pobrano krew do dalszych badań. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – przestrzega pani rzecznik.

Droga tuż po wypadku była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżnych na objazdy. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here