MPEC poprawi żywopłot

Budowa nowego centrum handlowego u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej daje się we znaki okolicznym mieszkańcom. Skarżyli się już na zawaloną błotem ulicę i zapadnięte chodniki a teraz denerwują się, że po robotach ziemnych wykonanych przez MPEC nie posprzątano jak należy.

Od kiedy trwa budowa centrum handlowego, część mieszkańców miasta narzeka na niedogodności. Gdy trwały prace ziemne, kierowcy skarżyli się na błoto, które za ciężkim sprzętem wleczone było na ulicę. Piesi denerwowali się, że zniszczono chodnik, pod którym prowadzono do centrum sieć energetyczną i kanalizacyjną. A ponieważ Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przebijało się przez teren wspólnoty z Lubelskiej 139, to teraz mieszkańcy pytają, kiedy naprawiony zostanie żywopłot i kostka betonowa wraz z obrzeżami przy wjeździe, która popękała i zapadła się.

– Firma, która przeprowadza takie roboty ma obowiązek doprowadzić teren do stanu pierwotnego – mówi Zbigniew Pierściński z Lubelskiej 139. – Przez lata dbaliśmy o otoczenie naszych bloków, pielęgnowaliśmy zieleń, sadziliśmy i pilnowaliśmy, żeby urósł żywopłot.

Pierściński mówi, że pracownicy MPEC zapewniają, że szkody naprawią, ale muszą ogłosić postępowanie przetargowe. – Na co? – dziwi się chełmianin. – Na kupienie kilkudziesięciu sadzonek?

Artur Jędruszczak, prezes MPEC, zapewnia, że wszystko zostanie doprowadzone do stanu pierwotnego – tak, jak to było ustalone z zarządcą wspólnoty, który wpuszczał firmę na jej teren. – Jest spisany protokół, w którym my się zobowiązujemy do przywrócenia stanu sprzed robót – mówi. – Nie przypominam sobie, żebyśmy kiedykolwiek musieli ogłaszać przetarg na zakup krzewów. To żadne problem i zapewniam, że wszystko naprawimy.

Niedogodności związane z budową centrum handlowego wkrótce się skończą, bo firma zmierza do końca inwestycji. Trwa także budowa nowego chodnika przy Lubelskiej a po zakończeniu budowy fragment ulicy także zyska nową nakładkę. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here