MPGK bardziej eko

Pięć instalacji fotowoltaicznych na obiektach włodawskiego MPGK-u już produkuje prąd. Inwestycja za niemal 800 tys. zł ma w dłuższej perspektywie sprawić, że mieszkańcy miasta będą mniej płacić za usługi przedsiębiorstwa.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie zakończyło realizację projektu o nazwie „Budowa instalacji fotowoltaicznych na gruncie oraz dachach budynków należących do MPGK Włodawa”. Na to zadanie spółka pozyskała dofinansowanie w wysokości 433 697,34 zł z Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Przedmiotem inwestycji była budowa pięciu instalacji fotowoltaicznych.

Zbudowano je na obiektach oczyszczalni ścieków, wymiennikowni ciepła, miejskiej ciepłowni, hydroforni oraz biurowca przedsiębiorstwa. – Głównym celem realizacji zadania było obniżenie ponoszonych przez spółkę kosztów opłat za energię elektryczną, co w perspektywie czasu powinno przełożyć się również na wysokość opłat ponoszonych przez mieszkańców za usługi świadczone przez MPGK – mówi prezes Hubert Ratkiewicz.

Koszt zadania to 770 757,29 zł netto. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here