Mural dobrze się sprzedał

O poświęconym Robertowi Lewandowskiemu muralu, który powstał na ścianie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie, wie już cała Polska. Graffiti zostało ukończone, a miasto na ten cel przeznaczyło 15 tys. zł.

Pomysł z muralem przedstawiającym najlepszego polskiego piłkarza miał też na celu wypromowanie miasta Chełm. I to się udało, bo wszystkie liczące się w kraju media, zarówno radiowe, telewizyjne, jak i internetowe, zamieściły informację o poświęconym Robertowi Lewandowskiemu graffiti, które powstało na ścianie sali gimnastycznej SP nr 11 w Chełmie. Kapitan reprezentacji Polski w geście triumfu z biało-czerwoną flagą i pucharem Ligi Mistrzów od teraz patronuje kompleksowi sportowemu w szkole.

– Robert Lewandowski to wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją pasję sportową. Piłkarz udowodnił bowiem, że pomimo przeciwności losu, dzięki ambicji oraz tytanicznej pracy można dojść na sam szczyt – uważa Andrzej Kosiniec, dyrektor SP nr 11.

Graffiti zostało ukończone w ubiegły poniedziałek. Pomysł i jego realizacja zbierają pozytywne opinie. W końcu Lewandowski przez wielu piłkarskich ekspertów uważany jest za nasze dobro narodowe. Niejedno dziecko, rozpoczynające przygodę z piłką nożną, marzy o takiej karierze, jaką zrobił najlepszy polski piłkarz.

– Szkoła Podstawowa nr 11 ma piękne sportowe tradycje, a „Lewy” to prawdziwy wzór dla młodzieży. Dziękujemy za emocje, Robert! Zapraszamy do Chełma! – mówi prezydent miasta Chełm, Jakub Banaszek.

Za wykonanie muralu odpowiadała grupa artystów z Chełma, Lublina oraz Warszawy. Miasto na ten cel przeznaczyło 15 tys. zł. W ten sposób podziękowało największej piłkarskiej gwieździe za dostarczane od wielu lat emocje na najwyższym poziomie. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here