Na zakazie i podwójnym gazie

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali jadącego Mitsubishi 50-latka, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania, bo zostały mu zabrane za jazdę w stanie nietrzeźwości. Okazało się także, że ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W środę (24 kwietnia) po godz. 15 policjanci ruchu drogowego we Włodawie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mitsubishi 50-latka z gminy Wyryki, którego wcześniejszy styl jazdy wzbudził zainteresowanie policjantów.

– Mężczyzna w trakcie kontroli oświadczył, że nie ma uprawnień do kierowania, bo zostały mu zatrzymane za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości i ma orzeczony zakaz kierowania niemal do końca 2020 roku – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – W rozmowie z nim policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 50-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu, zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. (b)