Nagi mężczyzna na ulicach miasta

Przypadkowi przechodnie i kierowcy przecierali oczy ze zdumienia, patrząc, jak kompletnie nagi mężczyzna przechadza się ulicami miasta. Wykorzystał moment, gdy jego babcia przysnęła.

Około godz. 16, w środę (29 lipca), pod numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec z informacją, że po osiedlu Działki wędruje „nagi, starszy mężczyzna”. Ten niecodzienny widok wywołał nie lada poruszenie wśród przechodniów i kierowców. Kto tylko mógł, robił zdjęcia. Tymczasem roznegliżowany pan spokojnie spacerował osiedlowymi uliczkami – był całkiem goły, na nogach miał jedynie klapki.

Na miejsce podjechali niezwłocznie policjanci. Widząc stan, w jakim znajdował się mężczyzna, wezwali również pogotowie ratunkowe. Okazało się, że golas to okoliczny mieszkaniec (33 lata).

Mężczyzna cierpi na zaburzenia psychiczne i pozostaje pod opieką babci. Tego popołudnia wyszedł z domu, nie wiedząc czemu, na golasa, gdy starsza kobieta najprawdopodobniej przysnęła. Interweniujący policjanci przekazali 33-latka pod jej opiekę. (pc)