Nagrody dla najlepszych z najlepszych

Zaledwie dwóch dyrektorów i dwunastu nauczycieli dostanie w tym roku nagrody prezydenta miasta Chełm z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W poprzednich latach liczba nagrodzonych była dwu- a nawet trzykrotnie wyższa. Oszczędności?

Tegoroczne miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej zapowiadają się bardzo skromnie. Uroczystość odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Chełm we wtorek 15 października o 13.30. Prezydent Jakub Banaszek z okazji święta nauczycieli wręczy nagrody pieniężne. Nagrodzonych zostanie zaledwie dwóch dyrektorów i dwunastu pedagogów.

W ubiegłych latach liczba wyróżnionych nauczycieli była dwu, a nawet trzy razy większa. Niemal każda placówka oświatowa wśród nagrodzonych miała swojego reprezentanta, czasem nawet dwóch. W tym roku jest inaczej. Wiadomo, że miasto ma problemy finansowe i wszędzie szuka oszczędności. Kto wie, czy to właśnie nie z tego powodu liczba nagrodzonych jest wyjątkowo niewielka. Być może też, prezydent uznał, że nagrody należą się nauczycielom najlepszym z najlepszych i jest ich w sumie czternaście, a nie ponad 40.

Dla dyrektorów prezydent przygotował nagrody po 3 tys. zł każda, a dla nauczycieli po 2,5 tys. zł. Identycznej wysokości nagrody pedagodzy dostawali również w poprzednich latach. Łatwo więc policzyć, że na ten cel miasto przeznaczy w sumie 36 tys. zł plus pochodne. Listy osób przewidzianych do wyróżnienia magistrat póki co nie podaje.

Ponadto Departament Edukacji i Sportu poinformował, że prezydent przyznał nagrody i wyróżnienia jednemu trenerowi oraz czterem zawodnikom za wybitne osiągnięcia sportowe uzyskane w 2018 r. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here