Najlepsi z najlepszych

Mateusz Kompanicki z Chełmianki najlepszym zawodnikiem III ligi, Łukasz Drzewicki z Kłosa Gmina Chełm wygrał rywalizację w czwartej lidze, Piotr Wójcik ze Startu Krasnystaw triumfował w lidze okręgowej, a Andrzej Głowacki ze Startu/Regent Pawłów zwyciężył w klasie „A” – to najważniejsze rozstrzygnięcia VII Gali Piłkarskiej Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, która odbyła się w miniony piątek 1 grudnia w Chełmskiej Bibliotece Publicznej.

Gala Piłkarska już na stałe zadomowiła się w kalendarzu imprez Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Uroczystość, jak wielokrotnie podkreślał prezes ChOZPN, Anatol Obuch, jest podsumowaniem piłkarskiego roku w chełmskim okręgu, a także doskonałym momentem na to, by wyróżnić najlepszych piłkarzy kończącego się roku.
Tegoroczna Gala odbyła się pod honorowym patronatem prezydent Agaty Fisz, starosty chełmskiego Piotra Deniszczuka, starosty krasnostawskiego, Janusza Szpaka, starosty włodawskiego, Andrzeja Romańczuka i prezesa Lubelskiego ZPN, jednocześnie członka zarządu PZPN, Zbigniewa Bartnika.
Gala po raz drugi odbyła się w gościnnych progach Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Uświetniły ją występy utalentowanej wokalistki Weroniki Chomiarczuk z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych oraz zespołu „Demex” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie.
Tradycyjnie powołana przez zarząd ChOZPN kapituła w składzie: Anatol Obuch, Sławomir Kuźmicki, Tomasz Sąsiadek, Jerzy Marciniak, Jan Ostrowski, Arnold Kister, Piotr Remiś, Hubert Kowalik, Arkadiusz Słomka, Grzogorz Nowicki, Grzegorz Mazurek, Daniel Krakiewicz, Antoni Kruk, Łukasz Drzewicki, Dariusz Czarnota, Sławomir Kosikowski oraz Piotr Stępień – przewodniczący, wybrała najlepszych piłkarzy na poszczególnych pozycjach we wszystkich klasach rozgrywkowych, najlepszych trenerów, sędziów piłkarskich, a także działaczy, którzy poświęcają się pracy w klubach oraz samorządowców i sponsorów, bez pomocy których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiejkolwiek dyscypliny sportu. Zanim nastąpiły rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach, prezes ChOZPN Anatol Obuch, w związku z zakończeniem działalności w organizacji sędziowskiej podziękował Ryszardowi Jankowskiemu, Jerzemu Murawskiemu, Janowi Borysowi i Janowi Babiczowi za całą dotychczasową pracę zarówno w charakterze sędziów, jak i obserwatorów.
Oto pełna lista wyróżnionych:
SAMORZĄDOWIEC 2017 ROKU: Agata Fisz – prezydent miasta Chełm, Tadeusz Górski – burmistrz miasta i gminy Rejowiec, Wiesław Kociuba – wójt gminy Chełm, Zdzisław Krupa – wójt gminy Rejowiec Fabryczny, Jerzy Lewczuk – wójt gminy Izbica, Henryk Maruszewski – wójt gminy Białopole i Leszek Proskura – wójt gminy Siennica Różana.
SPONSOR 2017 ROKU: MPEC Chełm – prezes Mirosław Iwiński, PGO Chełm – prezes Marcin Czarnecki, MPGK Chełm – prezes Andrzej Roguski, firma EKO – prezes Andrzej Kaliszuk, Krajowa Spółka Cukrowa „Polski Cukier” w Toruniu, „Eurospaw” – prezes Wiesław Kasprzycki, „Spec-Bud” – prezes Leszek Ciechomski.
DZIAŁACZ PIŁKARSKI 2017: Krzysztof Czerniakiewicz – Hutnik Ruda Huta, Grzegorz Gardziński – ChKS Chełmianka Chełm, Antoni Kruk – SPS EKO Różanka, Grzegorz Mazurek – Start/Regent Pawłów, Janusz Oleszkiewicz – Chełmianka, Niedźwiadek, Wydział Dyscypliny ChOZPN, Jan Ostrowski – Unia Białopole i Zarząd ChOZPN, Piotr Stępień – ChKS Chełmianka i Zarząd ChOZPN, Roman Wielgus – Vitrum Wola Uhruska, Paweł Zieliński – Ruch Izbica, Marek Zwolak – Wydział Dyscypliny ChOZPN.
NAJLEPSZY SĘDZIA PIŁKARSKI: 1. Mateusz Kwiatek, 2. Radosław Sieraj, 3. Jakub Prończuk.
NAJWIĘKSZY TALENT ROZGRYWEK JUNIORSKICH LIG WOJEWÓDZKICH: 1. Damian Kuśmierz (Chełmianka), 2. Jakub Jodłowski (Niedźwiadek) i Krzysztof Rak (Chełmianka), 3. Dawid Krawiec (Niedźwiadek).
NAJLEPSZY TRENER GRUP MŁODZIEŻOWYCH: 1. Jan Konojacki (Chełmianka), 2. Andrzej Pieńkowski (Niedźwiadek), 3. Arkadiusz Orkiszewski (Ruch Izbica).
NAJLEPSZY MŁODZIEZOWIEC KLASY „A” (zawodnicy ur. 1997 i młodsi): 1. Adam Mazurek (Start/Regent Pawłów), 2. Arkadiusz Jaworski (Bug Hanna), 3. Konrad Nazarewicz (Leszkopol Bezek).
NAJLEPSZY TRENER KLASY „A”: 1. Kamil Góra (Start/Regent Pawłów), 2. Robert Wójcik (Agros Suchawa), 3. Mirosław Włodarczyk (Bug Hanna).
NAJLEPSZY BRAMKARZ KLASY „A”: 1. Mateusz Namczuk (Agros Suchawa), 2. Patryk Chwedorczuk (Leszkopol Bezek), 3. Kamil Karwatiuk (Bug Hanna).
NAJLEPSZY OBROŃCA KLASY „A”: 1. Piotr Mazurek (Znicz Siennica Różana), 2. Mirosław Neckar (Pławanice Kamień), 3. Bartosz Staszewski (Agros Suchawa).
NAJLEPSZY POMOCNIK KLASY „A”: 1. Adam Mazurek (Start/Regent Pawłów), 2. Konrad Nazarewicz (Leszkopol Bezek), 3. Kacper Staszewski (Agros Suchawa).
NAJLEPSZY NAPASTNIK KLASY „A”: 1. Andrzej Głowacki (Start/Regent Pawłów), 2. Hubert Kowalik (Bug Hanna), 3. Damian Stępniak (Zryw Gorzków).
NAJLEPSZY PIŁKARZ KLASY „A” – NOMINOWANI: Mateusz Namczuk (Agros Suchawa), Piotr Mazurek (Znicz Siennica Różana), Adam Mazurek (Start/Regent Pawłów), Andrzej Głowacki (Start/Regent Pawłów). Zwycięzca – Andrzej Głowacki.
NAJLEPSZY MŁODZIEŻOWIEC LIGI OKRĘGOWEJ (zawodnicy ur. 1997 i młodsi): 1. Dawid Oleksiejuk (Sparta Rejowiec Fabr.), 2. Przemysław Jasiński (Ruch Izbica), 3. Marek Stefańczuk (Spółdzielca Siedliszcze).
NAJLEPSZY TRENER LIGI OKRĘGOWEJ: 1. Andrzej Ignaciuk (Brat Cukrownik Siennica Nadolna), 2. Waldemar Kogut (Unia Białopole), 3. Bartosz Bodys (Sparta Rejowiec Fabryczny).
NAJLEPSZY BRAMKARZ LIGI OKRĘGOWEJ: 1. Łukasz Kozłowski (Unia Białopole), 2. Sławomir Ryć (Start Krasnystaw), 3. Sebastian Bralewski (Sparta Rejowiec Fabryczny).
NAJLEPSZY OBROŃCA LIGI OKRĘGOWEJ: 1. Sebastian Kogut (Unia Białopole), 2. Artur Rutkowski (Sparta Rejowiec Fabryczny), 3. Michał Saj (Start Krasnystaw).
NAJLEPSZY POMOCNIK LIGI OKRĘGOWEJ: 1. Arnold Kister (Brat Cukrownik Siennica Nadolna), 2. Oleksandr Drachanczuk (Start Krasnystaw), 3. Mateusz Adamiec (Sparta Rejowiec Fabryczny).
NAJLEPSZY NAPASTNIK LIGI OKRĘGOWEJ: 1. Piotr Wójcik (Start Krasnystaw), 2. Szymon Łukaszewski (Unia Białopole), 3. Sebastian Suduł (Brat Cukrownik Siennica Nadolna).
NAJLEPSZY PIŁKARZ LIGI OKRĘGOWEJ – NOMINOWANI: Łukasz Kozłowski (Unia Białopole), Sebastian Kogut (Unia Białopole), Arnold Kister (Brat Cukrownik Siennica Nadolna), Piotr Wójcik (Start Krasnystaw). Zwycięzca – Piotr Wójcik.
NAJLEPSZY MŁODZIEŻOWIEC IV LIGI (zawodnicy ur. 1997 młodsi): 1. Jakub Gołąb (SPS Eko Różanka), 2. Patryk Gierczak (Kłos Gmina Chełm), 3. Damian Wasyniuk (Victoria Żmudź).
NAJLEPSZY TRENER IV LIGI: 1. Andrzej Krawiec (Kłos Gmina Chełm), 2. Sławomir Skorupski (SPS Eko Różanka), 3. Piotr Moliński (Victoria Żmudź).
NAJLEPSZY BRAMKARZ IV LIGI: 1. Bartłomiej Porzyc (Kłos Gmina Chełm), 2. Łukasz Witkowski (SPS Eko Różanka), 3. Damian Wasyniuk (Victoria Żmudź).
NAJLEPSZY OBROŃCA IV LIGI: 1. Robert Wagner (Victoria Żmudź), 2. Michał Siatka (Kłos Gmina Chełm), 3. Kacper Kowalski (Kłos Gmina Chełm).
NAJLEPSZY POMOCNIK IV LIGI: 1. Kazimierz Bala (Kłos Gmina Chełm), 2. Patryk Błaszczuk (SPS Eko Różanka), 3. Kamil Sawa (Victoria Żmudź).
NAJLEPSZY NAPASTNIK IV LIGI: 1. Łukasz Drzewicki (Kłos Gmina Chełm), 2. Wojciech Więcaszek (SPS Eko Różanka), 3. Jurij Furta (Victoria Żmudź).
NAJLEPSZY PIŁKARZ IV LIGI – NOMINOWANI: Bartłomiej Porzyc (Kłos Gmina Chełm), Robert Wagner (Victoria Żmudź), Kazimierz Bala (Kłos Gmina Chełm), Łukasz Drzewicki (Kłos Gmina Chełm). Zwycięzca – Łukasz Drzewicki.
NAGRODA SPECJALNA DLA TRENERA III LIGI – Artur Bożyk (Chełmianka).
NAJLEPSZY MŁODZIEŻOWIEC III LIGI: 1. Przemysław Banaszak, 2. Michał Maliszewski, 3. Piotr Chodziutko (wszyscy Chełmianka).
NAJLEPSZY ZAWODNIK III LIGI: 1. Mateusz Kompanicki, 2. Michał Wołos, 3. Damian Drzewiecki i Michał Kobiałka (wszyscy Chełmianka).
Sponsorami 7. Gali Piłkarskiej były: Miasto Chełm, Powiat Chełmski, Powiat Krasnostawski, Powiat Włodawski, Lubelski Związek Piłki Nożnej, Krajowa Spółka Cukrowa „Polski Cukier”, MPGK Chełm, MPEC Chełm, PGO Chełm, Perfekt, Salony Meblowe „Skorek”, Auto Komis „Hit” Chełm, ul. Chemiczna, Bank Spółdzielczy w Izbicy, Biuro Usług Turystycznych „Krystyna”, „Keeza”, Oknoplast – Partner Handlowy Jacek Siry, „Melix” i stacja paliw BP, firma „Lode”, Pomix, PUM, PSS Społem – markety „Gama”, MOSiR, ChDK, MDK Chełm, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Lublinie, TKKF Chełm, firma DT.
(s, fot. Karol Garbacz, Grzegorz Usydus)