Narodowe Czytanie we Włodawie

(3 września) W ogródku bibliotecznym Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie miało miejsce coroczne Narodowe Czytanie. Tym razem były to Ballady i Romanse wieszcza Adama Mickiewicza. Fragmenty jego dzieł czytali przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i placówek oświatowo-wychowawczych.

W programie tegorocznej akcji było nie tylko czytanie ballad Adama Mickiewicza przez znane postaci Włodawy i powiatu (burmistrz, zastępca burmistrza czy wicestarosta), ale także improwizacje, prezentacje i animacje teatralne prowadzone przez aktora Bogusława Byrskiego. Nie zabrakło również bookcrossingu – czyli akcji uwalniania książek oraz licznych atrakcji dla dzieci, jak malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, pamiątkowa fotografia w baśniowej scenerii, kącik plastyczny.

Piękna pogoda, wspaniała publiczność i profesjonalni lektorzy sprawili, że Narodowe Czytanie 2022 przebiegało w niezwykle sympatycznej i radosnej atmosferze. Dopisała zwłaszcza frekwencja, byli nie tylko posiadacze siwych włosów, ale także dużo dzieci i młodzieży. Dyrektor Dorota Redde-Sawczuk ma naprawdę powody do zadowolenia.

Gościem specjalnym była poseł Monika Pawłowska, która również czytała fragment twórczości wieszcza narodowego. (p)